• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

וועדת חקירה פרלמנטרית בצרפת לרצח שרה חלימי

נפתחה החקירה הפרלמנטרית בראשות חבר הפרלמנט מאיר חביב על פרשת שרה חלימי, בת 65, שנרצחה בצרפת ממניעים אנטישמיים

חבר הפרלמנט מאיר חביב (צילום עצמי / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

מאת: משה פריאל, כתבנו לענייני חוץ והתפוצות

חקירה פרלמנטרית נפתחה השבוע בצרפת על מנת לבחון את הליקויים האפשריים שאירעו בפרשת שרה חלימי. בראש הוועדה עומד חבר הפרלמנט מאיר חביב והחלו השימועים של המעורבים בפרשה.

השבוע (ב'), נפתחה בצרפת ועדת החקירה הפרלמנטרית בפרשת שרה חלימי. הוועדה בראשות חבר הפרלמנט מאיר חביב כוללת 30 חברי פרלמנט. היא נפתחה עם שימועם של עורכי הדין של ההגנה ובהמשך יופיעו מולה גם בני משפחתה של שרה חלימי, בני משפחתו וקרובים של הרוצח, שוטרים שנכחו במקום בעת הרצח, עדים, שכנים וגם שרשרת הפיקוד על המשטרה הארצית, שופטים, מומחים רפואיים, אנשי דת ועוד. מסקנות הוועדה יתפרסמו עד ה -13 בינואר.

חבר הפרלמנט מאיר חביב ציין:  "שרה חלימי נרצחה באכזריות רק בגלל היותה יהודיה. בהתרגשות ובכובד ראש, פתחנו את ועדת החקירה החשובה הזו. לא מדובר במשפט שלישי אך אני מאמין שייחשפו ליקויים ויינתו תשובות לשאלות הרבות שמתנוססות מעל פרשה זו."

שרה חלימי, 65, רופאה ומנהלת גן צרפתייה בגמלאות, הותקפה ונרצחה בדירתה ממניעים אנטישמיים. חלימי הייתה אז היהודייה היחידה שהתגוררה בבניין, והרוצח, קבילי טראורה, דייר בבניין ובן למשפחה שמוצאה במאלי שבמרכז אפריקה, צעק "אללה אכבר" בעת שדקר את חלימי והשליך אותה ממרפסת ביתה. לאחר מכן הכריז "אני הרגתי את השטן".


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load