• 15 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ירידה במספר המאומתים בב''ש, דאגה מעליה בעקבות החגים

לצד הירידה במספר החולים המאומתים בב''ש - דאגה מהדבקות בגלל חידוש שנת הלימודים ורצף החגים. איפה ניתן להבדק לקורונה בב''ש?

מתחם בדיקת קורונה מהירה (צילום: דוברות מד''א / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

אחרי השיאים של השבוע החולף ירידה במספר החולים המאומתים בב''ש: 1,926 איש. מספר המבודדים בעקבות מגע קרוב עם חולה מואמת ממשיך להיות גבוה מאוד עומד על  4,179 איש. בין המאומתים, גם תלמידים שטרם התחסנו - ובאו במגע עם חולה מאומת והוריהם נאלצים לעבור את הבידוד איתם וגם מי שהיה להם מגע קרוב עם חולה מאומת במהלך ארוחות החג - ולא היה מחוסן. 

גרף: יריד בתחלואה בב''ש (מקור: לוח הקורונה של משרד הבריאות / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


עודד, בן 27, תושב ב''ש, לא התחסן בגל בעיה רפואית - ובמהלך ארוחת החג גילה שבתו של אחיו נמצאה חיובית לקורונה: ''ביומיים שאחרי ראש השנה ממש ''עברתי סרט''. אמנם ישבנו בגינה לארוחת החג, אבל בכל זאת, היינו באותו בית. אני לא מחוסן בגלל בעיה רפואית - רגישות לאחד החומרים, וההורים אחרי שני חיסונים בלבד - עוד לא עשו את השלישי. בצאת החג רצתי לעשות בדיקות והבוקר, ראשון, עברתי בדיקה מהירה - והכל בסדר. האחיינית שלי הייתה עם חום גבוה ואז גילו שהיא חיובית. עכשיו היא בסדר וגם ההורים יצאו שליליים. אבל זה מפחיד. מצד שני, אי אפשר לשים את כולם בסגר עוד פעם ולא לתת לילדים ללמוד בכיתות''.

גם הורים אחרים בבאר שבע גילו שילדיהם נדבקו בקורונה. יואב: ''הבן בכיתה ד'. הוא לא הרגיש טוב והלכנו לרופא. עשו לו בדיקה והוא יצא חיובי. עכשיו אין לו חום, הוא לא משתעל, אבל יצטרך להיות בבידוד כמה ימים. הוא לא יודע ממי נדבק, הוא ילד שמקפיד על מסכה, אין מה לעשות. ילדים לא יכולים לשבת בבית, חייבים בית ספר, חייבים לשחק. למזלי, אני אוכל להיות בבידוד, כי במקום העבודה עשינו ''גשר''. 

משרד הבריאות אינו מפרסם את היקף המחוסנים במנה השלישית בערים השונות ומשרד החינוך אינו מפרסם את מספר התלמידים שנמצאו חיוביים לקורונה לפי ערים. על פי הערכה, במחוז הדרום כ-2,500 תלמידים חיוביים לנגיף הקורונה. 

מתחם בדיקות קורונה "דרייב אין" יפעל השבוע בנוסף לקופות החולים במתחם השוק הבדואי לשעבר (מול הסינמה סיטי) :
 
יום ראשון, 12.9 מהשעה 11:00 עד 19:00
יום שני, 13.9 מהשעה 11:00 עד 19:00
יום שלישי, 14.9 מהשעה 11:00 עד 19:00
יום רביעי, 15.9 מהשעה 8:00 עד 12:00
יום שישי, 17.9 מהשעה 8:00 עד 15:00
יום שבת, 18.9 מהשעה 11:00 עד 19:00
 
*המתחם מיועד לכל קופות החולים וללא צורך בהפניה
*יש להצטייד בתעודה מזהה

 
לקביעת תור בקופת החולים:
 
*כללית
במוקד כללית בטלפון 2700* באפליקציה או באתר  
 www.clalit.co.il
 
*מכבי שירותי בריאות
במוקד מכבי בטלפון 3555* באפליקציה או באתר
www.maccabi4u.co.il
 
*לאומית
במוקד לאומית בטלפון 1700-507-507
www.leumit.co.il
 
מאוחדת
מוקד מאוחדת בטלפון 3833 **
www.meuhedet.co.ilעל פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load