• 12 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שיא של מבודדים בב''ש: 4,193 איש באו במגע עם חולים מאומתים

גל הקורונה לא עוצר: באר שבע רושמת שיא של מבודדים - ועורכת מרתונים של חיסונים ובדיקות. החשש: ארוחות החג גרמו להדבקות שיתגלו בעוד ימים

מתחסנים במתחם של מד''א (צילום: דוברות מד''א / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

נמשכת הירידה בהיקף החולים המאומתים בבאר שבע: על פי נתוני משרד הבריאות, יש בבירת הנגב 2054 חולים פעילים. 4,193 נתונים בבידוד, אחרי שבאו במגע עם חולה מאומת. מדובר במספר שיא, כמותו לא זכור מאז הגל הקודם. בבאר שבע פועלים לקדם את הבדיקות המהירות, לקבלת התו הירוק ולמתן חיסונים, החל מגיל 12. 

באר שבע אמנם הייתה קרובה להפוך לעיר אדומה, אך זה היום השני ברציפות הציון שלה הולך ויורד, ועומד על 7.2. מבצעי החיסון הקרובים בבאר שבע יהיו ביום ראשון ה-12 בספטמבר - עם מתחם חיסונים שיפעל במהלך שעות הערב (19:00-24:00) במתנ''ס הקרייה החרדית - רחוב אבוחצירא 3 בשכונה ו' החדשה) וביום שני, ה-13 בספטמבר, באותן שעות, במרכז הקהילתי י''א - רחוב מרדכי נמיר 11.

גם בסוף השבוע יפעיל מגן דוד אדום את מערך החיסונים כנגד נגיף הקורונה והבדיקות המהירות (אנטיגן). מד"א מפעילים למעלה מ-150 עמדות בדיקה מהירה (אנטיגן) ברחבי הארץ, בהם גם מתחמי היבדק וסע. הבדיקות המהירות המיועדות למי שאינו מחוסן או מחלים, מספקות תשובה בתוך כרבע שעה ומאפשרות ניפוק תו ירוק של משרד הבריאות למשך 24 שעות. ילדים בגילאי 3 עד 12 נבדקים ללא תשלום. יש לתאם תור באופן דיגיטלי בטלפון 3101* ע"י המענה הקולי האוטומטי.
 
ניתן למצוא את פירוט המקומות ושעות הפעילות של מתחמי הבדיקות המהירות של מד"א באתר מד"א:
https://www.mdais.org/101/Location-speed-tests
 
גם אתרי החיסון של משרד הבריאות ומגן דוד אדום בשיתוף הרשויות המקומיות יפעלו בסוף השבוע ברחבי הארץ במטרה להעלות את אחוז המתחסנים באוכלוסייה, כחלק מהמאבק הלאומי בנגיף הקורונה. החיסונים הם על פי הנחיות משרד הבריאות, לאלו שטרם התחסנו חיסון ראשון, כולל מחלימים שעברו 3 חודשים מההחלמה ואלו שנדרשים לחיסון שני, כאשר החיסון הראשון בוצע לפני 21 יום וחיסון שלישי למי שעברו 5 חודשים מהחיסון השני. נוער מגיל 12 ועד 18 נדרשים להביא אישור החתום ע"י אחד ההורים (ניתן להוריד מאתר מד"א בקישור https://www.mdais.org/101/stopcoronavirus). פירוט המקומות ושעות הפעילות של מתחמי החיסונים מפורסמים באתר מד"א https://www.mdais.org/101/Location-speed-vaccine
 
מנכ"ל מד"א, אלי בין: "גם במהלך סוף השבוע הקרוב נפעיל, בשיתוף משרד הבריאות והרשויות, את מערך החיסונים ואת מערך הבדיקות המהירות בכ-150 תחנות מד"א ומוקדים מרכזיים נוספים ברחבי הארץ, אשר יאפשרו לאזרחי ישראל - בניהם ילדים רבים, להמשיך בחיי שגרה בצל הקורונה וליהנות מאירועים ומפעילויות שדורשות תו הירוק. אני קורא למי שעדיין לא התחסן להגיע למתחמי החיסונים של מד"א ברחבי הארץ על מנת להתחסן, זו הדרך לנצח את נגיף הקורונה."

ראש הממשלה, נפתלי בנט, התייחס היום (ה׳), 09 בספטמבר 2021, ג׳ בתשרי תשפ"ב, לעומסים במתחמי בדיקות הקורונה.

להלן דבריו: "אני מודע להיקף העומסים במתחמי הבדיקות, ועוקב אחר הדיווחים על המתנה ארוכה מדי בתורים.  שר הבריאות, ניצן הורוביץ, ואני פועלים במאמץ משותף כדי לטפל במצב בהקדם האפשרי. נקטנו בכמה פעולות באופן מיידי על מנת להסדיר את הנושא: - החל מהיום (ה׳) פועלים כבר כ-130 צוותי בדיקה (במקום 115). המשמעות: כ-5,000 איש נוספים יוכלו להיבדק מדי יום.  כלל קופות החולים התבקשו ליטול חלק במאמץ. ראשי רשויות קיבלו הקצאה מיוחדת של כחצי מיליון ש"ח להפעלת סדרנים במתחמי הבדיקות. אנחנו מסיטים משאבים למרכזים הצפופים יותר. 

המדיניות שלנו היא קיום שגרת חיים מלאה לצד זן הדלתא. זה דרש מאיתנו להוציא לפועל את מבצע החיסונים, ואת זה ביצענו, ובנוסף לקיים התאמות ולפעול בגמישות. אם יש תקלות, אנחנו מתקנים אותן ומוצאים פתרונות.  אנחנו חוגגים את חגי תשרי עם המשפחה, בלי סגר, כאשר הילדים בבתי הספר והמשק פתוח. זה מאמץ גדול שמחייב אחריות מהצד שלנו, וסבלנות מצדכם, הציבור".


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load