• 15 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תחלואת הקורונה בב''ש שוברת שיא: 2,337 מאומתים

הגל הרביעי של מגפת הקורונה מכה חזק בכל רחבי המדינה, אך בממשלה לא ממהרים להטיל סגר, בשל העלות הכלכלית והתנגדותו של שר האוצר, ליברמן. חשש כבד: מספר המאומתים יגדל מאוד אחרי החגים

חולת קורונה המחוברת לאקמו מועברת לטיפול נמרץ בסורוקה (צילום: דוברות סורוקה / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

הגל הרביעי של מגפת הקורונה מציב את ישראל כמובילה עולמית במספר הנדבקים למיליון איש - למרות שהיא המדינה הראשונה לתת מנת חיסון שלישית ואחת המדינות המחוסנות ביותר בעולם. הביקורת לא מאחרת לבוא מכל הכיוונים: בעלי העסקים מתולננים על האטה, בעיקר בענפי ההסעדה, האירוח, התיירות והבילוי. הורים לילדים חוששים מהדבקות המוניות בכיתות. מתנגדי החיסונים שואלים כיצד המדינה המחוסנת ביותר בעולם והיחידה שנתנה מנת חיסון שלישית, היא גם המדינה עם היקף התחלואה הגבוה ביותר, עד כי מדינות באירופה התחילו לאסור כניסת ישראלים.

בבאר שבע יש, נעון להיום, מספר שיא של חולי קורונה מאומתים: 2,337 איש. העיר עומדת להפוך שוב ליישוב אדום. 2,478 איש נתונים בבידוד ביתי, אחרי שבאו במגע עם חולה מאומת. 

ביחידה לטיפול נמרץ קורונה בסורוקה מאושפזים כעת 12 מטופלים, מתוכם מטופלת אחת על אקמו. במחלקות פנימיות קורונה מאושפזים 30 מטופלים מתוכם 23 במצב קשה

צוות מסורוקה יצא אתמול  לבית חולים במרכז הארץ כדי לחבר למכונת אקמו מטופלת בשנות ה – 50 לחייה, במצב קשה, ולהעבירה ליחידה לטיפול נמרץ קורונה בסורוקה.

ד״ר אורי גלנטה, רופא בכיר ביחידה לטיפול נמרץ פנימי בסורוקה ומנהל שירות האקמו לכשל נשימתי: ״כל ניוד של חולה כזה הוא מורכב ומסוכן, קל וחומר העברה בין בתי חולים״. מדובר בחולה שלא הייתה מחוסנת. 

חשש מגל תחלואה גדול אחרי החגים

אתמול, חמישי, נרשם שיא של תחלואה בישראל, עם 11,000 חולים מאומתים. בממשלה מסתכלים על נתון אחד בלבד: מספר החולים הקשה. כל עוד מערכת הבריאות תוכל לעמוד בטיפול בהם, הממשלה לא תטיל הגבלות, בעיקר מסיבות כלכליות. עם זאת, המצב הקיים כיום הוא סגר-לא סגר, ללכת בלי אבל להרגיש עם. אל ההאטה בכלכלת באר שבע, שהייתה קיימת לפני הקורונה, נוספה העבודה כי היקף האבטלה בה - זו הרשמית וזו שחומקת מתחת לרדאר - נשארה גבוהה. 

בעלי עסקים רבים לא החזירו את העובדים מחל''ת ופיטרו אותם. עצמאים רבים מצאו עצמם ללא עבודה או שהכנסתם פחתה באופן ניכר. ויש גם מי שנטלו הלוואות גישור, בתקווה שהמגפה תיגמר - ומתקשים להחזיר אותם.

במשרד הבריאות מביטים בדאגה אל החודש הקרוב: חידוש שנת הלימודים הפרונטלית, ארוחות החג ומתווה הטיסות לחו''ל, ששוב משתבש אחרי שמספר הולך וגדל של מדינות הצהיר שלא יאפשר כניסת ישראלים בשל התחלואה הגבוהה.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load