• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''אם לא יהיה ח''כ מהנגב - ספק אם הבדואים יצביעו שוב לרע''מ''

סולטאן אבו מדיגם ממיסדי רע"מ בנגב, רוצה לראות נציג מהנגב ברע''מ - אשר ימלא את מקומו של סעיד אלחרומי, שנפטר בשבוע שעבר באופן פתאומי

סולטן אבו מדיגם (צילום: עצמי, באדיבותו, שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

ח"כ אימאן חטיב יאסין, מקום חמישי ברשימת רע"מ, תושבת צפון הארץ, נכנסה לכנסת במקומו של ח"כ  סעיד אלחרומי ז''ל, תושב הנגב, אשר כיהן כיו"ר וועדת הפנים והגנת הסביבה ונפטר בשבוע שעבר באופן פתאומי מהתקף לב.

אלחרומי עשה את דרכו ממורה לראש מועצת שגב שלום ומאוחר יותר עמד בראש הוועדה העליונה לערביי הנגב. הוא נחשב לאחד מראשי הציבור הבדואי בנגב והביא בפני בית המחוקקים את מצוקותיהם של הבדואים בנגב ודרש לפתרונן.

בקרב אלפי מצביעי רע''מ בנגב שוררים בימים אלה כעס רב והתמרמרות. סולטאן אבו מידגם ,ממייסדי סיעת רע"מ בנגב, פעיל חברתי וסטודנט תואר שני לתקשורת ויחסי ציבור טוען שרע"מ עושה טעות שלא בחרה בנציג מהנגב .

"כואב לנו במיגזר הבדואי בנגב שהחלטות של רע"מ לאחרונה, עם בחירתה של ח"כ יאסין זה פשוט בגידה, הפקרה ונסיגה מכל ההתחיבויות לנגב'', הוא אומר בשיחה עם ברנז'ה NEWS. ''אני מרגיש כאילו נפלנו בפח... אנחנו רואים שהם מנסים לכפות את רצונם על 40,000 הבוחרים  שהצביעו עבור מועמד מהנגב''.

''אם תעשה חישוב של של הכוח של התנועה האסלמית במגזר הבדואי בנגב הוא לא מגיע ל-14,000 קולות, כך שרוב הקולות הצביעו ללא שייכות לדת האיסלאם או לתנועה האסלמית. כבר במערכת הבחירות הודענו שאנו מצביעים לנציגים שרוצים לקדם נושאים ספציפיים חינוך פיתוח בנייה ועוד והתוכנית הכללית של רע"מ התאימה לנו''.

''כבר במערכת הבחירות הודענו שאנו מצביעים לנציגים שרוצים לקדם נושאים ספציפיים, כמו חינוך, פיתוח, בנייה ועוד והתוכנית הכללית של רע"מ התאימה לנו. מה שקרה אחרי פטירתו של אלחרומי, שהשקיע כל כך הרבה עבור המגזר בנגב, שהטלפון שלו לא היה מפסיק לצלצל והודעות ובקשות בעניינים חשובים לא פסקו מלהגיע, הדהים אותנו''.

''אנחנו לא מבינים מדוע היה כל כך קשה לרע"מ לחשוב לכוון החוק הנורווגי ולתת לאימאן חיטיב יאסין להיות סגנית שר או שתמשיך להיות סגנית היו"ר מנסור עבאס ולפנות את מקומה למספר 7 מהנגב עטא אבו מדייגם, שהיה יד ימינו של ח"כ סעיד אלחרומי .
אנחנו בכלל מרגישים שאחרי פטירתו של סעיד נכנסנו למין חלל ובועה. פה בנגב והמצב ממש מרחף ולא יציב אינני יודע אם רע"מ תצליח לתפוס שוב את בוחרי  רע"מ בנגב''.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load