• 25 ספטמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פתיחת בתי כנסת בימי הקורונה גרמה לזינוק מרשים במכירת טליתות

במפעל הטליתות הגדול בעולם, "משכן התכלת" בבאר-שבע, התו הירוק בימים הנוראים ובתפילות בימי הסגרים של הקורונה הפך ל"תו שמח" במיוחד

שלמה אברהמי בכניסה למרכז המבקרים (צילום: עידן אסלן / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

מנכ"ל מפעל "משכן התכלת" שלמה אברהמי הסביר כי ריבוי המניינים הקטנים והצורך לקיים מיני בתי כנסת במוסדות ציבור ובפארקים השונים חייב רכישה של מחזורי תפילה, טליתות וציוד נוסף כדי לאפשר את קיום התפילות והמניינים הרבים והמפוצלים.

הגידול המרשים במכירות התרחש גם בארץ וגם בריכוזים היהודיים הגדולים בעולם ובמיוחד ארצות הברית קנדה ואירופה.
לדברי שלמה אברהמי מה שתרם לגידול במכירות הטליתות לא פחות מכך היתה הקושי של יצרני הטליתות במזרח לשווק ולהפיץ את הטליתות שלהם לקהל היהודי בצפון אמריקה ולישראל בגלל העיכובים הגדולים בתנועת האוניות והגבלות הקורונה. עיכובים אלו לא רק שפגעו באספקה השוטפת של הטליתות המיוצרות במפעלי הטקסטיל במזרח הרחוק אלא גם ייקרו את חומרי הגלם העוברים למפעלים קטנים ברחבי העולם, להם אין עתודות חומרי גלם בכמויות גדולות. 

תופעת לוואי נוספת היא הביקוש שגדל גם לטליתות מעוצבות ויקרות במיוחד שמיועדות למתפללי העשירון העליון בעולם היהודי. מדובר בטליתות שבהן משובצים אבנים יקרות וחוטי זהב וכסף וכן טליתות בעיצוב איכותי ומיוחד. 

שלמה אברהמי, מנכ"ל משכן התכלת: "תקופת הקורונה הביאה שינויים רבים בכל תחומי החיים. מאמינים רבים בכל רחבי העולם מצאו את עצמם נדרשים למצוא פתרונות לתפילות בקבוצות קטנות, באתרי תפילה חדשים ולפעמים גם לבד בבית. בנוסף העובדה כי הרבה הוצאות נחסכו השנה הותירו רבים בחיפוש אחר דברים להתחדש בהם בכל תחומי החיים. כל אלו יכולים להסביר את הגידול שאנחנו מזהים בחנויות החברה ברכישות טליתות ותשמישי קדושה מפוארים.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load