• 12 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יומיים לפני פתיחת שנה''ל: האם ערכות בדיקה ביתית יקטינו הדבקה?

במשרד החינוך נחושים לפתוח את שנת הלימודים כסדרה - וערכות בדיקה מהירה שחולקו להורים מהוות את אחד הכלים למנוע הדבקה בכיתות

חלוקת ערכות בדיקה בבי''ס אשכול (צילום: דוברות משרד החינוך / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

שנת הלימודים אמורה להיפתח מחרתיים - כאשר מגפת הקורונה עדיין כאן וממדי התחלואה בחלק מיישובי הנגב עדיין גבוהים. אחד הכלים האמורים למנוע הדבקה הוא בדיקות מהירות, שחולקו להורי התלמידים בכיתות גן עד כיתה ח' - לילדים בגילאים שעדיין אינם ברי חיסון. ההורים יצטרכו לבצע את הבדיקות לילדים יום לפני תחילת שנת הלימודים (מחר, שלישי, ה-31 באוגוסט). אם הבדיקה שלילית, התלמיד חוזר ללימודים כרגיל. אם הבדיקה חיובית, התלמיד יופנה לבדיקת PCR. המטרה היא להקטין, עד כמה שניתן, את ההבדקה בכיתות.

בקישור הזה ישנו הסבר מפורט לבדיקה הביתית.

וידאו: סרטון הדרכה להורים (בעברית)


וידאו: סרטון הדרכה להורים (בערבית)

במקרה של תוצאה חיובית יש לגשת עם הילד/ה לבדיקות PCR בהתאם להנחיות משרד הבריאות, ולהמתין בבית לתוצאות. במקרה של תוצאה שלילית יוכלו הילדים להגיע לבית הספר או לגן.

דיווח התוצאה מתבצע באמצעות הטופס שמצורף לבדיקה

רם זהבי, מנהל מחוז הדרום: "חלוקת הערכות לרשויות ומשם לבתי הספר התקיימה במהירות וביעילות. מוסדות החינוך בדרום כבר הודיעו להורים על המיקום ועל מועד החלוקה של הערכות  וחלקם כבר סיימו את החלוקה. אנו מייחסים חשיבות רבה לביצוע הבדיקה וממליצים לכולם לבצע אותה לפי ההנחיות בסרטון או בדף ההנחיות".

''האפשרות שמורים שלא יתחסנו ולא מוכנים להיבדק יאבדו את משרתם היא תוצאה אפשרית שהם לוקחים בחשבון''

ערן דורון, יו"ר ועדת החינוך בשלטון האזורי וראש המועצה האזורית רמת הנגב לקראת פתיחת שנת הלימודים: "אנו נרגשים ומצויים בהכנות האחרונות לפתיחת שנת הלימודים בהתאם למתווה שנקבע. פסיקת בית הדין לעבודה בב"ש הבוקר, מחזקת את גישתי לפיה טובת הכלל עולה על טובת הפרט. מורים שלא התחסנו ולא מוכנים להיבדק כנדרש פוגעים בתלמידיהם ולא ראוי שיכנסו בין כותלי בית הספר. זה הזמן לערבות הדדית- נמשיך לעודד מורים ותלמידים ברי חיסון להתחסן''.

''האפשרות שמורים שלא יתחסנו ולא מוכנים להיבדק יאבדו את משרתם היא תוצאה אפשרית שהם לוקחים בחשבון. אני קורא להורים לעשות שימוש בערכות הבדיקות  המהירות , לבדוק מחר את ילדיהם ולסייע לכולנו לפתוח ברגל ימין את שנת הלימודים!". 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load