• 14 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

2,068 חולי קורונה בב''ש, נשארה עיר אדומה בתקנות החינוך

בירת הנגב בין הערים עם אחוזי התחסנות נמוכים, יחד עם חלק מהיישובים הבדואים. במתווה הרמזור, העיר חזרה להיות כתומה. אחוז הבדיקות החיוביות - מעט גבוה מהממוצע

מתחסנים במתחם הקונכיה בב''ש (צילום: דוברות קופ'ח כללית / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

2,068 חולי קורונה מאומתים בבאר שבע - מספר שיא. 7% מכלל בדיקות הקורונה - חיוביות. העיר נשארה אדומה על פי תקנות החינוך, אך במתווה הרמזור - ירידה מזערית בההופך אותה מיישוב אדום, עם ציון של מעל 8, ליישוב כתום, עם ציון של 7,4. עיקר המשמעות כרגע - היא לגבי פתיחת שנת הלימודים. החלטה בנושא תהיה במישור הארצי בשבוע הבא - לגבי כלל המערכת החינוך. בשל חודש חגי תשרי, מספר ימי הלימודים יהיה נמוך במיוחד במהלך ספטמבר והכוונה היא להפחית כמה שיותר את התרחבות ההדבקה.

שיקול אחר העומד בפני הממשלה הנוכחית היא מניעת קיומו של סגר. שר האוצר אביגדור ליברמן הצהיר כי ''לא יזרוק כסף ממסוקים'' וכי נכון להיום, אינו רואה כל סיבה לפצות בעלי עסקים, כגם אם בשטח קיימת כיום פגיעה. בים הענפים שנפגעים ממצב חוסר הוודאות - בראש ובראשונה ענפי התיירות האירוח, ענפי המסעדנות ובתי הקפה, אטרקציות לילדים וגם - תחום התרבות שאינו יכול כיום לתכנן צעדיו קדימה. 

במערכת הבריאות - וגם במשרד האוצר, מקווים כי בימים שנותרו עד ראש השנה התחלואה תרד למרות שיאפשרו להתחיל את שנת הלימודים ולהקל במקצת על המגבלות. ירידה בתחלואה בשל סיבוב החיסון השלישי, גם תסמן לבעלי עסקים איזה שהוא אופק. כיום רבים נמנעים לקלוט עובדים חדשים, להזמין מלאים גדולים ולקחת על עצמם התחייבויות.

יישובי הלוויין בנגב - בין המובילים באחוז המחוסנים, ב''ש והיישובים הבדואים  - בין הנמוכים

אלה אחוזי ההתחסנות ביישובים בנגב: בבירת הנגב 66.14% בלבד קיבלו את החיסון השני. ברהט, העיר השניה בגודלה בנגב, רק 31.84% חוסנו בחיסון השני. בנתיבות: 41.97%. אופקים: 51.84%. ערד: 63%. חורה: 17% בלבד. שגב שלום: 21%. לקיה: 21%. תל שבע: 23%. אום בטין: 10% בלבד. ערערה בנגב: 23%. 

לעומתם, בעומר 89% חוסנו בחיסון השני. בלהבים 79% ובמיתר 76%. 

בבאר שבע למשל, נעשה מאמץ גדול להנגיש את החיסונים כמה שיותר לתושבים, עם מתחמי חיסונים גדולים של הקופות, בין היתר במתחם הקונכיה. באשר לסיבות לאי התחסנות: קודם כל ישנם מי שלא יכולים לקבל חיסונים, מכל מיני סיבות רפואיות. במרד הבריאות קבעו אמות מידה ברורות בנושא. 

ישנם גם מי שלא הזדמן להם, בהם עובדי משמרות ומי שעובדים מחוץ לעיר או שעובדים בעיר וגרים ביישובים אחרים. יש גם כאלה החוששים ויש ציבור שגם נתון למסרים של מי מתנגדים לחיסונים. החלת התו הירוק באירועים והתו הסגול במתחמי הקניות ככל הנראה לא כל כך משפיעה עליהם, בין אם מסיבות תרבותיות (אינם יוצאים לבילויים, אינם משתתפים באירועים) או כלכליות (עושים את הקניות בשווקים ומכולות). 

בישראל מקווים שהירידה במקדם ההדבקה, העומד כיום על 1.11, תימשך בימים הקרובים ותגיעה אל מתחת ל-1, אז אפשר יהיה להכריז כי המגפה בנסיגה, לפחות לעת עתה. על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com


תגובות

End of content

No more pages to load