• 14 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תקלה מוזרה במערכת האזעקה: צבע אדום נשמע בערים רבות בדרום

תושבים בבאר שבע, אשקלון, אשדוד וערים אחרות שמעו בשעה האחרונה אזעקת צבע אדום, שהתבררה באזעקת שווא. ברקע: איומי חמאס לחדש את ירי הרקטות על ערי הנגב

מערכת אזעקה (צילום: כפיר / נחלת הכלל)

חמאס מאיים לחדש את ירי הרקטות על יישובי הדרום, צה''ל מתגבר כוחות ומעבה את מערך כיפות הברזל בגזרה  - ובשעה האחרונה (חמישי, 12:30), נשמעו אזעקות צבע אדום בערים רבות בנגב - שכונות בבאר שבע, אשקלון, אשדוד וערים אחרות. מבדיקה ראשונית, עולה כי מדובר באזעקת שווא. 

בצה''ל מנסים להבין את מקור התקלה הנרחבת, יוצאת הדופן. אזעקות שווא מתרחשות מעת לעת, אבל בגזרות קטנות ולא בכמה ערים במקביל. נכון לרגעים אלה, צה''ל אינו מוסיף פרטים.

מדובר בתקלה נרחבת, בגזרה גדולה, שעוררה בהלה, במיוחד בעקבות הסלמת המצב בגזרה הדרומית. על פי הערכת גורמי ביטחון, חמאס ינסה לחדש את הירי על יישובי הדרום בזמן שראש הממשלה בנט נמצא בארצות הברית, על מנת להביך אותו ואת האמריקאים וכן, ללחוץ על המצרים להביא להישגים. בימים האחרונים, למרות האירועים האחרונים, ישראל אישרה להעביר סחורות וחומרי גלם והחליטה על הקלות נוספות מול עזה. המצרם, מצידם, פחות סלחניים - וסגרו את מעבר רפיח בעקבות אירועי הגדר. 

דובר צה''ל מסר בתגובה: ''לפני זמן קצר הופעלו אזעקות במרחב השפלה ובדרום הארץ, ככל הנראה מדובר באזעקות שווא. הפרטים בבדיקה.  בהמשך לאזעקות השווא שהופעלו מוקדם יותר היום: מתחקור ראשוני של האירוע עולה כי מדובר בתקלה טכנית שאירעה במהלך בדיקה שגרתית של מערכת ההתרעה. במהלך הבדיקה ולאחריה לא הייתה פגיעה בכשירות המבצעית של מערכות ההתרעה''.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load