• 11 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ח''כ סעיד אלחרומי, משגב שלום, נפטר מהתקף לב

אלחרומי, בן 49, נפטר בלילה שבין שלישי לרביעי בבית החולים סורוקה. הוא כיהן כיו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה וחבר הכנסת מטעם מפלגת רע"מ

ח''כ סעיד אלחרומי ז''ל (צילום: אתר הכנסת / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

הלם במערכת הפוליטית - ובנגב: ח''כ סעיד אלחרומי, בן 49, לקה בהתקף לב ונפטר בלילה שבין שלישי לרביעי בבית החולים סורוקה. אלחרומי שימש בעבר ראש ועצת שגב שלום והיה מזכ''ל התנועה האיסלמית. הוא נחשב לאחד מראשי הציבור הבדואי בנגב ומי שהביא בפני בית המחוקקים את מצוקותיהם ודרש לפתרונן.

הפגישה האחרונה שקיים הייתה בענייני הנגב: פגישת עבודה עם השר מאיר כהן האחראי על תיק הנגב הערבי, פגישה בה נכחה גם מנכ"לית המשרד, סיגל מורן. ''קיימת הסכמה על תיקים חשובים ודחופים רבים, אנו מקווים שהם ייכנסו לתוקף בקרוב", כתב בפוסט האחרון שלו בפייסבוק.

סעיד אלחרומי נולד 10 בינואר 1972. אלחרומי היה בן לשבט מסעודין אל-עזאזמה. אביו היה חקלאי שגידל כבשים. לאלחרומי היו שמונה אחים ואחיות. הוא למד בבית ספר תיכון בג'ת שבמשולש. מאחר ומשפחתו  מתגוררת בנגב,  במשך שלוש שנים הוא גר אצל קרובי משפחתו כדי ללמוד בג'ת. הוא למד באוניברסיטה העברית, בעל תואר ראשון בפיזיקה והיה מורה לפיזיקה.הוא שימש כסגן יושב ראש הרשימה הערבית המאוחדת (רע"ם). בבחירות לכנסת העשרים התמודד מטעם הרשימה המשותפת. הוא הוצב במקום ה-15 ברשימה. ב-11 באוגוסט 2017, עם התפטרותו של חבר הכנסת עבדאללה אבו מערוף – במסגרת הסכם רוטציה – התמנה אלחרומי לחבר כנסת במקומו. בין תפקידיו הציבוריים הרבים, אלחרומי שימש יושב ראש ועדת ההיגוי העליונה של ערביי הנגב.

בבחירות אפריל 2019 הוצב במקום השביעי ברשימת רע"מ-בל"ד אך לא נבחר לכנסת. לקראת בחירות ספטמבר 2019 (הכנסת ה-22) נבחר במקום השלישי מטעם רע"ם, הוצב במקום ה-11 ברשימה המשותפת, ונבחר לכנסת.לקראת הבחירות לכנסת ה-23 הוצב במקום ה-3 ברשימת רע"מ ושובץ במקום ה-11 בסיעת הרשימה המשותפת ונבחר לכנסת, לאחר שהרשימה קיבלה 15 מנדטים. במערכת הבחירות לכנסת העשרים וארבע התפלגה רע"ם מהרשימה המשותפת ואלחרומי הוצב במקום הרביעי ברשימתה ונבחר לכנסת. בהצבעה על הקמת ממשלת ישראל השלושים ושש לה הייתה שותפה רע"מ היה אלחרומי היחיד שנמנע בהצבעה והממשלה קמה ברוב של 60 מול 59.ב-25 באוגוסט 2021 מת אלחרומי בבית החולים סורוקה באר-שבע לאחר שלקה בהתקף לב.

תגובות במערכת הפוליטית:

שי חג'ג', יו''ר המועצות המקומיות וראש מועצת מרחבים, אמר: ''במותו של ח״כ סעיד אלחרומי איבדנו חבר ושותף לדרך בעשייה למען הנגב. בשמם של ראשי המועצות האזוריות, אני משתתף בצער המשפחה וכל שבט מסעודיו אל עזאזמה על מותו של ח״כ סעיד אלחרומי, יו״ר ועדת הפנים בכנסת. בתפקידו זה סייע במאבק בותמ״ל והתעקש שהצדדים יגיעו לפשרה והסכמה''.

התנועה האיסלמית פרסמה דברי הספד: "שאלוהים ירחם על סעיד המנוח היקר שלנו, ותנחומינו לבני משפחתו ולשבט בנגב ולכל בני התנועה האיסלאמית והעם הפלסטיני שלנו".

יו'' רע''מ, מנסור עבאס, ספד לו:  "איבדנו איש שעשה המון למגזר הערבי, במיוחד עבור הבדואים בדרום. הוא היה חבר כנסת חרוץ ועשה הרבה בשנים האחרונות. כל שנות חייו הוא שירת את תושבי הנגב. הוא הבן של שגב שלום, הנגב, העם הערבי וכל העם הפלסטיני. הוא עשה הרבה ולא החמיץ הזדמנות לעזור לתושבים. ראינו בחודשים האחרונים בהנאה כיצד ביצע את תפקידו במסירות, בשקדנות ובסבלנות. הוא היה אהוב על כולנו. הוא היה רגוע וסבלני. הוא היה בעל תבונה פוליטית וגמישות, אדם יציב שמכיר את זכויות עמנו והחברה שלנו. שאלוהים ירחם עליו''.

ח''כ תמר זנדברג, מרצ: ''המומה וכואבת את מותו בטרם עת של חברי סעיד אלחרומי, שותף לדרך, שליח ציבור מסור וישר ואדם מאיר פנים וצנוע, שהקדיש את שליחותו לקידום הנגב והחברה הישראלית. רק בשבוע שעבר נפגשנו לדון בנושאי פנים והגנת הסביבה, ולא הספקנו להגשים. תנחומים למשפחתו, לשבט מסעודין אל-עזאזמה ולמפלגת רע"מ''.

שר החוץ וראש הממשלה החליפי, יאיר לפיד: ''צער גדול על מותו בטרם עת של ח״כ סעיד אלחרומי שהיה שותף לדרך, ואחד האנשים שבזכותם הוקמה הממשלה. איש הנגב, אוהב אדם שהאמין שאפשר לשנות ולקדם את החברה הישראלית. שולח תנחומים למשפחתו, לכל שבט מסעודין אל-עזאזמה ולמפלגת רע״ם. יום עצוב''.

ח''כ עאידה תומא סולימאן, מהרשימה המשותפת, אמרה: ''הזדעזעתי לקום הבוקר על הידיעה המרה על מותו של ח"כ סעיד  אלחרומי. האיש הנעים המאמין בדרכו ובזכות של החברה הערבית ובמיוחד בנגב לחיות בכבוד ונאבק שנים על זכויותיה.
תהיה חסר סעיד ברוגע ובנחישות שלך ''.

מועצת הנגב: ''קיבלנו הבוקר בצער רב את החדשות הקשות על מותו בטרם עת של ח"כ סעיד אלחרומי הלילה (בין שלישי לרביעי). 
סעיד שנבחר ליו"ר ועדת הפנים פעל במלוא המרץ למען החברה הבדואית בנגב ולטובת הנגב כולו והיה שותף לרבים מהמאבקים שלנו ועשה זאת בענווה גדולה ובמחוייבות ראויה להערכה.  הנגב כולו איבד לוחם, מנהיג אמיתי ודמות לחיקוי לצעירים רבים. 
הנהלת מועצת הנגב משתתפת בצער המשפחה ובצער כל תושבי שגב שלום והחברה הבדואית כולה. אבדן גדול לנגב ולישראל''.
יהי זכרו ברוך!''.

כתב ברנז'ה לתחום הפוליטי-מדיני, משה פריאל: ''רק לפני שלושה שבועות סעיד ואני התכתבנו ערב הרפורמה בסוגיית הקנאביס. לפני עיסוקי העיתונאי, הייתי 14 שנים עובד סוציאלי מטפל במכורים לסמים קשים במרכז לגמילה מסמים אגף הרווחה עיריית באר שבע. התכתבנו לא אחת בנושא השימוש בסמים, גם כאלה המוגדרים קלים, הוא התנגד להם באופן עקרוני וגם אני.  הכרתי אותו והערכתי אותו כשהיה חבר בוועדה לזכויות הילד של שאשא ביטון שם נהגתי להשתתף דרך קבע .לשנינו היו מטרות זהות למגר את הטרגדיות האיומות של פגיעות ביתיות של ילדים במיגזר הבדואי''.

יהי זכרו ברוך!


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load