• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הערכה בצה''ל: חמאס עלול לחדש את ירי הרקטות, תוגברו כיפות הברזל

צה''ל מתגבר את אוגדת עזה, על רקע אפשרות למערכה קרבה בחזית הדרומית, אך הממשלה מאפשרת הבוקר הכנסת מלט וחומרי גלם. תושבים בעוטף: ''מה שנשאר מההרתעה של שומר החומות - אבד''

צילום המחשה: דובר צה''ל / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

''הארגונים'', בקריצת עין של חמאס מפגעים בישראל - וממשלת ישראל בתמורה לא רק שלא מגיבה - אלא גם מכניסה חומרי גלם לרצועה. משאיות עם מלט וחצץ וגם אלפי מכשירים סלולריים עברו הבוקר מישראל לצד העזתי. במקביל, צה''ל מתגבר כוחות באוגדת עזה, על רקע אפשרות להסלמה, שתכלול ירי רקטי, בלוני תבערה ועימותים ליד הגדר. צה''ל תגבר את מערך כיפות הברזל.

מזה כשבועיים המצב ביטחוני בדרום מתדרדר - רקטה שנורתה לשדרות, בלוני תבערה המופרחים על בסיס יומי והירי בצלף צה''ל, ששוכב פצוע במצב קשה מאוד בסורוקה. בתגובה, צה''ל מפציץ ''מטרות חמאס'', מילה מכובסת לפחונים נטושים המשמשים את חיילי הארגון. 

חמאס יורה - וישראל מאפשרת הכנסת אלפי טלפונים סלולריים (צילום שפורסם ברשתות הפלסטיניות / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

דובר צה''ל מסר היום כי ''כחלק מהערכת המצב והיערכות צה״ל להפרות סדר נוספות, הוחלט על תגבור אוגדת עזה בכוחות נוספים.  כמו כן, במהלך הימים האחרונים נערכו הכוחות באופן מסיבי תוך אישור תכניות ייעודיות, תרגולים במוקדים השונים ומסדרים בשטח. כוחות צה״ל יפעלו בתקיפות אל מול אירועי ניסיונות הטרור בגדר''.

בהערכת המצב שהתקיימה היום, שלישי, באוגדת עזה, נבחנו תרחישים אפשריים, בהם הפרות סדר במרחב גדר המערכת וכן הפרחת בלוני תבערה וירי רקטי לשטח מדינת ישראל. 

ביישובי העוטף נשמעה היום ביקורת קשה על כך שהממשלה מאפשרת להכניס חומרי גלם לרצועה - בטון, חומרי בניה וגם עשרות אלפי מכשירי סלולר, על רקע רצף האירועים האחרונים. המצרים, המתווכים מול החמאס, סגרו לכמה ימים את מעבר רפיח, אחרי שהעזתים הפרו את ההבטחות שלהם. התחושה בדרום היא כל ההרתעה שיצר מבצע ''שומר החומות'', אם הייתה כזו, נשחקה לגמרי וכי למרות ההצהרות של גנץ ובנט, ישראל אינה נחושה מול הטרור מעזה. 

החשש הגדול הוא שחמאס יבחר בתקופת החגים כדי לחדש את הירי הרקטי ויפגע שמעט שנשאר מהתיירות בדרום. המצרים מצידם, עורכים בימים אלה מאמצים כבירים למנוע מערכה נוספת בדרום, אף כי התחושה היא שחידוש הירי הרקטי לערי הדרום הוא רק עניין של זמן.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com


תגובות

End of content

No more pages to load