• 14 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לוחם מג''ב נורה ונפצע אנוש מירי בגדר הגבול בעזה

במהומות הערב על גדר המערכת בגבול עזה נפצע לוחם מג''ב באורח אנוש מירי פלסטיני. הודעה נמסרה למשפחתו. חשש בישראל מחידוש ירי הרקטות בעקבות התקריות

פלסטיני יורה דרך חרך הירי (צילום רץ ברשתות ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

לוחם מיחידת המסתערבים של מג''ב נפצע הערב, מוצאי שבת, באורח אנוש, מירי פלסטיני, בתקרית אלימה על גדר מהערכת. הודעה נמסרה למשפחתו. על פי דיווחים פלסטינים, שנתמכים בסרטונים שהועלו לרשתות, פלסטיני התקרב לחרך ירי, ממנו בצבץ נשק, ניסה לחטוף את הנשק וירה באקדח מטווח אפס לעבר החרך.

בצה''ל בודקים את נסיבות האירוע, אך יש מי שמעלים שאלות לגבי אובדן ההרתעה זמן קצר מאז מבצע ''שומר החומות''ועל האפשרות שממשלת בנט, שהחליטה להבליג למרות ההצהרות כביכול על ''אפס סובלנות'', תצרך להיכנס למערכה נרחבת, ייתכן כבר בתקופת החגים. עיקר הבדיקה הינה מסביב לדרך בה פלסטינים הצליחו לשים יד, כביכול, על הנשק בחרך הירי וכיצד ביצעו ירי מטווח אפס. בכל מקרה, הערב מדברים בדרום, בעיקר ביישובים סמוכי הגדר, על אובדן הרתעה מוחלט וכי המצב שהיה לפני שומר החומות, הוא המצב שיהיה - וכל עוד לא יורים על תל אביב, הממשלה, לא הקודמת של נתניהו ולא הנוכחית של בנט, לא מגיבות.

בשעה 00:35 עידכן דובר צה''ל כי ''מטוסי קרב תקפו הלילה ארבעה אתרים לאחסון וייצור אמצעי לחימה של ארגון הטרור חמאס. התקיפה הנרחבת בוצעה בתגובה להפרות הסדר שהתקיימו בצפון רצועת עזה, במהלכן בוצע ירי משטח הרצועה, ממנו נפצע לוחם מג"ב. חמאס ממשיך להוביל את רצועת עזה למדיניות טרור תוך ניצול האוכלוסיה האזרחית. צה"ל ימשיך ויגיב בתקיפות כנגד ניסיונות הטרור מרצועת עזה ורואה בארגון הטרור חמאס כאחראי לכל הנעשה בשטח הרצועה. בהתאם להערכות מצב הוחלט על תגבור אוגדת עזה בכוחות נוספים. כוחות צה"ל ערוכים לכל התפתחות''.


וידאו: תיעוד ששיחררו הפלסטינים הערב, בו נראית התקרית המיוחסת לנסיבות הפציעה (צילום ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')
​​​​​​​


מדובר בקטע גדר שאמור למנוע מהפלסטינים לבצע ירי לעבר החיילים. האירוע הערב מצטרף לשורה ארוכה של הפרות שבשיאן ירי רקטה לעבר שדרות, אחרי כמה שבועות של שקט. ישראל נמנעה מלהגיב. 

על פי דיווחי משרד הבריאות הפלסטיני, 23 מפגינים פלסטינים נפצעו מירי לרגליהם שני מפגינים נצפעו באורח קשה. בישראל מעריכים כי מותו של אחד מהם עלול להוביל לירי רקטות על ישראל.

ממג''ב נמסר: ''מוקדם יותר הערב, נפצע לוחם מג"ב מיחידת המסתערבים בדרום באורח אנוש כתוצאה מירי בגדר הגבול בצפון רצועת עזה במהלך עימותים שהתרחשו על גדר הגבול.  הלוחם פונה באמצעות מסוק לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה. נסיבות האירוע בבדיקה. הודעה נמסרה למשפחתו''.

המפכ"ל, רב ניצב יעקב(קובי) שבתאי אומר הערב: "סוף שבוע רווי אירועים פלילים ברחבי הארץ אותם חוקרת המשטרה. לא נרפה עד שנפענח את הפשעים ונגיע לכל אותם העבריינים . במקביל , גם האירועים בגבול רצועת עזה מזכירים לנו את האתגרים הגדולים עמם מתמודדים שוטרי משטרת ישראל, לוחמי מג"ב וכוחות צה"ל בכל הגזרות בהן הם פועלים. שוטרי משטרת ישראל , מבצעים פעילות שיטור קלאסית בערים וביישובים ברחבי המדינה, לצידם ישנם גם כוחות משטרה רבים שעוסקים יום יום בלחימה מול הטרור.  אנו לא נרפה את ידנו ונמשיך לפעול בתקיפות ובכל העוצמה אל מול אלה שרוצים לפגוע בנו ובביטחון אזרחי ישראל שלמענם אנו פועלים''. 

''בשמי ובשם שוטרי משטרת ישראל ולוחמי מג"ב, אני מאחל החלמה מהירה לסמ"ר ב', לוחם יחידת המסתערבים של מג"ב שנפצע הערב באורח אנוש מירי בגבול רצועת עזה. כל הגורמים הפיקודיים והמקצועיים מלווים ותומכים כעת במשפחתו."

מקרות האירוע המפכ"ל מקיים הערכות מצב עם גורמי הביטחון וצה"ל.

דובר צה''ל מסר הערב: ''מאות מפרי סדר פלסטינים התקהלו משעות אחר הצהריים בסמוך לגדר, בצפון רצועת עזה.  בשבוע האחרון נערכו בפיקוד הדרום להפרות הסדר, הגבירו כוננות ותוגברו בסד״כ ימ"ס מג"ב וצלפים מיחידות מיוחדות שהוצבו במרחב הגדר. 

במהלך הפרות הסדר התקרבו לגדר כמאות מפגינים במוקד אחד בצפון הרצועה. המפגינים ניסו לטפס על הגדר והשליכו מטענים לעבר כוחות צה"ל. לוחמי צה"ל שהיו ערוכים מבעוד מועד במרחב השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות, ובהתאם לצורך גם בירי רוגר וירי צלפים. 

בעקבות ירי משטח רצועת עזה נפצע לוחם מג"ב באורח אנוש, הלוחם פונה רכוב ומקבל טיפול רפואי בבית החולים.

כמו כן, במהלך הפרת הסדר אירע ניסיון חטיפת נשק של חייל צה"ל. הלוחם נאבק, והצליח למנוע מהם לחטוף את כלי הנשק אשר נמצא בידיו. הפרות הסדר נמשכו כשלוש שעות. כלל המפגינים פוזרו''.

הותר לפרסום שמו של הלוחם שנפצע: סמ"ר בראל חדריה שמואלי, בן 21 תושב באר יעקב

בשעה 1:00 לפנות בוקר של יום ראשון הותר לפרסם כי  שמו של לוחם מג"ב שנפגע במהלך פעילות מבצעית בצפון רצועת עזה: הוא סמ"ר בראל חדריה שמואלי, בן 21 תושב באר יעקב. 

הלוחם בראל התגייס למשמר הגבול וביצע את הכשרת הלוחמים במחזור מרץ 2019, לאחר הכשרת הלוחמים יצא לקורס מסתערבים במג"ב ולאחר מכן שובץ ביחידת המסתערבים (ימ"ס) של מג"ב דרום. 

סמ​​​​​​​

במהלך שירותו ביחידה ביצע בראל קורס צלפים ושימש כצלף בימ"ס. הלוחם היה שותף בעשרות פעילויות לסיכול טרור ולחימה בפשיעה החמורה בגזרה הדרומית. 

הערב בפעילות נוספת של הלוחם בגדר בצפון רצועת עזה נתקל הכוח בירי משטח הרצועה ונפצע באורח אנוש. בראל פונה למרכז הרפואי סורוקה. 

עפ"י גורמי הרפואה סורוקה: בראל התקבל לחדר הטראומה במלר"ד סורוקה, עבר ניתוח ומאושפז כעת ביחידה לטיפול נמרץ כללי.
מצבו מוגדר אנוש ונשקפת סכנה לחייו. על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load