• 14 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לא רק קורונה: חמאס מאיים ''להבעיר את השטח'' לקראת החגים

''הפלגים'' בעזה לא מרוצים מההקלות של ישראל ומבטיחים להבעיר את השטח בצורה הדרגתית החל מה-21 באוגוסט. במערכת הביטחון בישראל מזהירים את הדרג המדיני: ''ללא הקלות ממשיות, מערכה נוספת היא עניין של זמן''

גדר המערכת (צילום: IDOBI / CC BY 3.0)

לא רק מגפת הקורונה מאיימת על תקופת חגי תשרי: ''הפלגים'' הפלסטינים מאיימים להבעיר את השטח בסוף אוגוסט, אם ישראל לא תבצע הקלות נוספות. במערכת הביטחון בישראל קוראים לדרג המדיני לאשר את ההקלות הנוספות, אחרי שזוהתה תסיסה גדולה בעזה. הדרך היחידה שבה חמאס יכול להשתיק את השטח, הוא לפתוח במערכה נוספת נגד ישראל, חודשים ספורים אחרי שומר החומות. חמאס כבר הוכיח כי בידיו לא רק יכולות, אלא מאגר תחמושת אשר ככל הנראה לא נפגע במהלך המבצע האחרון.

הסבב האחרון הוכיח גם כי חמאס יכול לירות מטחים גדולים לגזרה נרחבת, גם בעיצומן של הפצצות צה''ל. בניגוד לימי נתניהו, הדרג המדיני אישר לצה''ל להגיב גם על בלוני תבערה. 

על מה המתיחות החדשה מול עזה?

הפלסטינים רואים בהקלות האחרונות עליה הכריזה ישראל, בהן פתיחת מעבר ארז לתנועת סחורות, לא פחות  מ"רמאות" וניסיון להתנער מעמידה בהתחייבויות שניתנו לפלגים בתמורה לשקט. הפלגים דורשים החזרת המצב בעזה לכפי שהוא היה לפני מבצע ''שומר החומות''. דרישות אלה טרם נענו על ידי ישראל.

אם הדרישות לא יענו, הפלגים מאיימים בהסלמה הדרגתית על בסיס יומי או ''יום זעם'' לאחריו יתנו למתווכים חלון זמן להפעיל לחץ על ישראל. אם הדרישות לא ייענו, הפלגים מאיימים במערכה נוספת.

דובר ארגון חמאס, חאזם קאסם, הגיב הבוקר, שבת, להקלות של ישראל: "ההקלות הללו לא מספיקות. אנחנו דורשים לחזור למצב שהיה לפני מבצע 'שומר החומות'. לא נרשה לכיבוש לבצע מעשי סחטנות פוליטיים".

''מדיניות ישראל לאפשר כניסת חומרי גלם אחדים לרצועה ולאחר מכן לבטל את ההחלטה, הובילה את הפלגים לקיים ישיבה דחופה בימים הקרובים, על מנת לגבש עמדה אחידה של פלגי ההתנגדות''.

החשש בישראל הוא שהפלגים, בהעלמת עין של חמאס, יזמו הסלמה לקראת החגים, לרבות ''טיפטופי ירי'' והליכה לקראת מערכה נוספת. לדברי הפלגים, יש בעזה מלאי תחמושת מספיק.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com 

תגובות

End of content

No more pages to load