• 20 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לקראת סגר? מספר חולים הפעילים בב''ש הכפיל עצמו תוך שבוע

1,139 חולי קורונה פעילים בב''ש, 1,551 איש בבידוד ביתי, 20 חולים במצב קשה: בירת הנגב קרובה להפוך שוב לעיר אדומה

היחידה לטיפול נמרץ קורונה בסורוקה (צילום: דוברות סורוקה)

בדרך להפוך שוב לעיר אדומה: תחלואת הקורונה בבאר שבע עולה במהירות תותך שובע מספר החולים הפעילים עלה ב-95%: נכון למוצאי שבת, יש בבאר שבע 1,139 חולי קורונה פעילים. 1,551 איש נתונים בבידוד ביתי, בסורוקה יש כבר 20 חולי קורונה במצב קשה. במערכת הבריאות ממתינים לראות האם מתן החיסון השלישי יוריד את רמות התחלואה - או שישראל תיכנס לסגר ארוך נוסף שיתחיל בחגים - ויגרום נזק כלכלי אדיר נוסף.

ביום חמישי נפטרה בסורוקה חולת קורונה בת 60, שסבלה ממחלות רקע מרובות. ד״ר ליאור זלר, מנהל מחלקה פנימית קורונה בסורוקה: "לצערי הרב, אנו עדים לעליה במספר המאושפזים במחלקות הקורונה. העליה המטרידה מחמירה מיום ליום. במחלקה מאושפזים מטופלים מכל שכבות הגיל והאוכלוסיה. אני מבקש מהציבור להישמע להנחיות, להקפיד על עטיית מסיכות ולהימנע מהתקהלות גם כאלה שהתחסנו. זו הדרך היחידה להגן על עצמנו".

אחוזי ההתחסנות בנגב, להוציא את שלושת היישובים האמידים להבים, מיתר ועומר, ממשיכים להיות לא גבוהים במיוחד. בולט במיוחד חוסר ההיענות לחיסון ביישובים הבדואים, שחלקם מוגדרים עדיין יישובים ירוקים. בבאר שבע נפתחו מוקדים לקבלת חיסון, בהם מוקד של קופ''ח כללית שהוקם במהירות שיא בהיכל הקונכיה. ככל שידוע ובניגוד לימים הראשונים של גל החיסון השלישי, אין בעיה לקבל תורים לחיסון. 

הבעיה נמצאת במקום אחר והיא כזו שמערכת הבריאות מתקשה להתמודד איתה: לא כולם מוכנים להתחסן, ממגוון סיבות - החל מחדשות כזב ועד למסעי פרסום אגרסיביים ב''דרך הישנה'': מדבקות בגני משחקים המזהירות כביכול מ''קנוניה שלטונית'', מ''הפיכת ישראל למעבדת ניסויים רפואיים'' ועוד. חלק מהמודעות כתובות בעברית, אחרות ברוסית. ויטלי, בן 65, ראה כזו בגן בשכונה ה', אך החליט להתחסן: ''אני עובד בחוץ, שם מסכה, לא לוקח סיכון. גם בטיול עם הכלב אני שם מסכה. לא יכול להרשות לעצמי לשחק עם המחלה. חבר לעבודה חלה, הוא לא הגיע למצב קשה, אבל ההרגשה הייתה נוראית. אני לא מכריח להתחסן, אבל אני לא מסתכן''.

מבצע החיסון השלישי בינתיים רושם הישג: כ-886,000 ישראלים קיבלו את המנה השלישית. עם זאת, קבינט הקורונה לא מוכן להוריד בינתיים את הסגר מעל הפרק. ארגוני העצמאים, כמו גם העוסקים בענפי התיירות, האירוח, ההסעדה והאירועים מזהירים מפני ההשלכות ההרסניות של הסגר. נתוני האבטלה בבאר שבע, על פי שירות התעסוקה, ממשיכים להיות מדאיגים. הם אינם כוללים כמובן את העצמאים בעיר. על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com תגובות

End of content

No more pages to load