• 12 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סורוקה: ניצלו חייה של פעוטה ששאפה צפצפה

פעוטה שאפה צפצפה של משחק גומי שאיימה לחסום את  קנה הנשימה שלה. היא פונתה למלר"ד ילדים במרכז סבן בסורוקה  והוכנסה לברונכוסקופיה שהצילה את חייה

הצפצפה שהוצאה מקנה הנשימה של הפעוטה (צילום: דוברות סורוקה)

פעוטה בת שנתיים מאזור הדרום הובהלה למלר״ד ילדים בסורוקה לאחר שצפצפה של צעצוע נתקעה בדרכי האויר שלה. צוותים ממרכז סבן לילדים, מהמחלקה לאף אוזן וגרון ומהחטיבה להרדמה הוציאו את הצפצפה באמצעות מכשיר ברונכוסקופ גמיש וללא הרדמה מלאה, והצילו את הפעוטה. 

פרופ' אביב גולדברט, מנהל מחלקת ילדים ב' (צילום: דוברות סורוקה)

פרופ' אביב גולדברט, מנהל מחלקת ילדים ב' ומומחה ברפואת ריאות בילדים: " מקרים של שאיפה ובליעה של גופים זרים יכולים לגרום לחנק ולהפוך למסכני חיים. בשל החשד הגבוה הכנסנו את הילדה לפעולה אנדוסקופית בה זוהתה הצפצפה והוצאה באמצעות ברונכוס גמיש מתוך דרכי האויר. בספרות העולמית תוארו מקרים בהם נשאפה צפצפה לדרכי האויר , אך זו הפעם הראשונה שבה היא מוצאת שלא בהרדמה כללית, אלא באמצעות סדציה (טשטוש) ובשימוש שכולל רק ברונכוסקופ גמיש".

הצפצפה בקנה הנשימה של הפעוטה (צילום: דוברות סורוקה)

מוסיף פרופ' גולדברט:" יש להקפיד ולהרחיק מהישג ידם של תינוקות וילדים קטנים חפצים קטנים, תכשיטים, משחקים מסוכנים ושאינם בעלי תו תקן. יש לסרוק באופן תמידי את החלל בו הפעוט נמצא ולמנוע כל מצב של בליעת/שאיפת גופים זרים לחלל הפה".
תינוקות ופעוטות מפונים מעת לעת לסורוקה לאחר בליעה או שאיפה של גוף זר. הצוותים הרפואיים מורגלים במקרים אלו ומטפלים בהם באופן בהול כדי למנוע מצב של חנק או סיבוך שיכולים להגרם אם הגוף הזר לא יוצא מהגוף באופן טבעי.תינוקות עד גיל שנה נמצאים בשלב התפתחותי שבו הם חוקרים את סביבתם דרך הפה, הם מכניסים ידיים וכפות רגליים לפה בתדירות גבוהה ומכניסים לפה גם צעצועים, משחקים וכל הנקרה בדרכם. לכן חשוב להיות מודעים, במיוחד בשלב הזה, לסכנה משאיפת ובליעת גופים זרים ולרכישה של צעצועים בעלי תו תקן''. הפעוטה אושפזה להשגחה מיד לאחר הפרוצדורה להוצאת הצפצפה שנתקעה בקנה ושוחררה זמן קצר לאחר מכן.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load