• 17 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''עובדים לא מחוסנים בקייטנות - סכנה''

ח"כ שרן השכל, יו"ר ועדת החינוך למשרד הבריאות ולמשרד המשפטים: חייבו גם את העובדים במחנות הקיץ להציג תו  ירוק או תוצאה שלילית בבדיקת קורונה

צילום: דוברות הכנסת

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת
​​​​​​​

ועדת החינוך, התרבות והספורט בראשות ח"כ שרן השכל אישרה היום, שלישי, את תקנות סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה, התקנות קובעות, בין היתר, כי בכל פעילות הכוללת לינה מטעם מוסד חינוך פורמלי או מטעם מסגרת לחינוך בלתי פורמלית, מפעיל פעילות החינוכית לא יאפשר כניסה של אדם אלא אם כן הציג למפעיל אישור "תו ירוק" או תוצאה שלילית בבדיקת קורונה שביצע 72 שעות לכל היותר לפני כניסתו למקום הפעילות החינוכית. הוראות אלה לא חלות על עובדי המקום. תחילתן של התקנות מיום 20.7.21 ותוקפן עד ה-16.8.21.

וידאו: הדיון בוועדת החינוך (צילום: ערוץ הכנסת / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

יו"ר הוועדה ח"כ השכל ביקשה ממשרד הבריאות וממשרד המשפטים להתייחס בתקנות הבאות שיוגשו לוועדה ב-16 באוגוסט להערות שעלו במהלך הדיון. "אל תביאו לנו תקנות עם פרצות. אם יש אתם טוענים שיש סכנה לבריאות הילדים תדאגו לסתום את הפרצות בתקנות. פרצה מסוכנת ברורה בתקנות שהגשתם היא שהעובדים לא מחוסנים. אנחנו מבקשים שהתקנות יחולו גם על העובדים. בנוסף, הוועדה מבקשת, בהתאם להצעת ח"כ משה טור פז,  תקנות שיבדילו בין פעילות חוץ לפעילות פנים, במיוחד בכל הנוגע ללינת שטח לעומת לינה במבנה; וכן שתשקלו תו פעילות טבע, כפי שהציע ח"כ מאיר יצחק הלוי". עוד ביקשה יו"ר הוועדה כי לישיבה הבאה יגיע נציג של המשרד לביטחון פנים כדי לתת לוועדה נתונים על פיקוח ואכיפה של התקנות במחנות הקיץ.  

יו"ר הוועדה השכל גם ביקשה להבהיר מה ההבדל בין פעילות עם לינה לפעילות בלי לינה כגון קייטנות קיץ. לדבריה, הפעילות הנעשית בשתי המסגרות היא דומה וכוללת פעילות חברתית משותפת וארוחות משותפות. "אם משרד הבריאות הצביע על סכנה במחנות קיץ אז יכולה להיות סכנה גם בפעילויות בלי לינה כגון קייטנות", אמרה היו"ר השכל. 

במהלך הישיבה פנתה ח"כ שירלי פינטו לנציגי משרד הבריאות ומשרד החינוך וביקשה לאפשר למורים המלמדים תלמידים עם לקות שמיעה להשתמש במסיכות שקופות. 

הוועדה תקיים בקרוב לקראת פתיחת שנת הלימודים הבאה, דיון על חלופות לימוד יצירתיות כגון פעולות בטבע, למידה דיגיטלית וכו'.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load