• 10 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

באר שבע חתמה עם העיר מינכן הסכם שותפות

מינכן ובאר שבע חתומו על שותפות ערים הפועלת לקידום שיתופי פעולה בתחומי ההייטק והפיתוח הטכנולוגי, קיימות, אקדמיה, חינוך, ספורט ותרבות

טקס החתימה התקיים באופן מקוון (צילום: עיריית ב''ש)

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ' וראש העיר מינכן דיטר רייטר, חתמו היום (רביעי, יב' באב, תשפ"א, 21.07.21) על הסכם שותפות ערים הפועל לקידום שיתופי פעולה בין הערים, לאחר שמועצת העיר באר שבע ומועצת העיר מינכן אישרו את ההסכם פה אחד.

במסגרת ההסכם התחייבו שתי הערים על קיום וקידום שיתופי פעולה בתחומי ההייטק והפיתוח הטכנולוגי, קיימות ואיכות סביבה, אקדמיה, חינוך, ספורט ותרבות.

בעיריית באר שבע אומרים כי מדובר על הסכם היסטורי, כאשר לאחר 25 שנים מינכן חותמת על הסכם שותפות עם עיר בעולם והעיר הראשונה בישראל - באר שבע. 

ראש עיריית מינכן דיטר רייטר חותם על ההסכם (צילום: דוברות עיריית מינכן)​​​​​​​

באר שבע, כך לפי ראש העיר של מינכן, נבחרה לאור תנופת הפיתוח שהעיר עוברת, ההישגים הייחודים לה זוכה בתחום ההייטק, הסייבר והפיתוח הטכנולוגי ובמגוון תחומיים עירוניים נוספים. בנוסף לכך בכוונת מינכן ובאר שבע לשתף פעולה בתחומי הקיימות ואיכות הסביבה, אקדמיה חינוך, ספורט ותרבות.  

מועצת העיר מינכן אישרה היום פה אחד את ההסכם, לאחר שמועצת העיר באר שבע אישרה את ההסכם בישיבתה האחרונה בתחילת חודש יולי, פה אחד גם כן.

חשוב לציין כי ראש העיר רוביק דנילוביץ' הוזמן לכינוס מועצת העיר מינכן שהתקיימה היום לאישור ההסכם, אולם לאור העלייה בתחלואת הקורונה, הוחלט לקיים את טקס החתימה באופן מקוון, במהלכו חתמו ראשי הערים על ההסכם בשידור חי.

ראש העיר מינכן, דיטר רייטר: "לדעתי זהו בדיוק הזמן לכינון שותפות ערים חדשה והעיתוי הנכון ביותר, להראות את הקשר ההדוק שלנו עם תושבי ישראל וביחוד עם תושבי העיר באר שבע. 
אני שמח ומקווה שנוכל להפיח חיים בשותפות ערים זו עם מפגשים אישיים רבים בין תושבי באר שבע ומינכן". 

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ': "אני מבקש להודות לראש העיר מינכן, חברי דיטר רייטר, לחברי מועצת העיר של מינכן ולצוות הקונסוליה הישראלית במינכן בראשות הגב' סנדרה סימוביץ' על שיתוף הפעולה הפורה והקשר הנרקם בין העיר באר שבע לעיר מינכן.  הערים הופכות בעידן הנוכחי למשפיעות ודומיננטיות יותר בחיי התושבים. עלינו, ראשי הרשויות, מוטלת האחריות לקרב בין הלבבות, בין התושבים ובין העמים. לקדם שיתופי פעולה ויוזמות באקו-סיסטם לרווחת כולם."

מנהלת היחידה לקשרי חוץ  בעיריית באר שבע, שני אורה דותן: "כינון שותפות הערים בין מינכן לבאר שבע משמחת ומרגשת מאוד! השותפות ביננו מבוססת על פתיחות, יוזמה ורצון עז לקדם שיתופי פעולה והחלפת ידע בתחומים רבים. זוהי שותפות שבה השמיים הם הגבול".


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load