• 12 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''לשמש קול לבעלי החיים, למיעוטי היכולת ולתושבי הנגב''

ח"כ יסמין פרידמן נשאה במליאת הכנסת את נאום הבכורה שלה: ''אהבה לבעלי חיים טבועה בי מלידה והיא חלק בלתי נפרד מהחיים הפרטיים והציבוריים שלי. הדאגה לרווחתם של בע''ח היא אחת הסיבות העיקריות בגינה אני כאן''

ח''כ פרידמן (צילום: דוברות הכנסת / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

מאת: משה  פריאל, כתבנו בכנסת

ח"כ יסמין פרידמן (יש עתיד), נשאה, היום, שלישי, במליאת הכנסת את נאום הבכורה שלה ואמרה הבין היתר: "אני עומדת כאן על הדוכן ביראת כבוד ועם רצון לשמש הקול של בעלי החיים, של משפחות מעוטות יכולת, ושל תושבי הנגב. אהבה לבעלי חיים טבועה בי מלידה והיא חלק בלתי נפרד מהחיים הפרטיים והציבוריים שלי. הדאגה לרווחתם  של בעלי החיים היא אחת הסיבות העיקריות שבגינה אני עומדת כאן. אנו בני-האדם מנצלים משעבדים והורסים כל חיבור עם בעלי החיים והטבע לאורך דורות. עלינו לתקן את זה במהרה כדי שילדינו יגדלו בעולם בו החמלה חשובה יותר מהאוכל בצלחת''.

''דרושה גם אחריות חברתית כלפי אלו הזקוקים לעזרתנו והגנתנו. לא עוד קשישים שנאלצים לחטט בפח, לא עוד ילדים רעבים, לא עוד שנים על גבי שנים של קיבוע עוני דור אחרי דור. על המדינה מוטלת האחריות לפעול למען דיור ציבורי ראוי ומכבד, שיפור הבירוקרטיה, גמישות תהליכים ותנאים. עלינו להבין שחברה מתוקנת נמדדת ביחס על אוכלוסיות מוחלשות כאדם פרטי עסקתי בנושאים אלו כל חיי הבוגרים אך המשאבים היו מוגבלים והיום אותם ערכים מגיעים איתי לכנסת."

''באר שבע אהובתי, העיר שלי, שבה אני מכירה כל ספסל ועץ. העיר שיש בה למעלה ממאתיים אלף תושבים ועדיין יש תחושה שכולם מכירים את כולם. העיר שלא מפסיקה להתפתח ומנגד לא שוכחת מאחור את אלו הזקוקים לעזרה, שיש בה את ההון האנושי הכי חם ואיכותי שיש. העיר הזו היא שלי, מקור גאוותי. לא משנה כמה פעמים שאלו אותי בחודש האחרון את השאלה "מאיפה את בארץ?", אני תמיד מחכה שמישהו נוסף ישאל זאת רק כדי שאוכל להשיב לו בביטחון ועם חיוך ענק על הפנים "אני באר-שבעית". חשוב לי שתושבי העיר שלי יהיו גאים בי, לא משנה לאיזה צד של המפה הפוליטית הם משתייכים, מפני שקידום הנגב אינו קשור בדעה פוליטית אלא אך ורק בציונות ואהבת המולדת''. 

''אני האישה הראשונה שנבחרה לכנסת מבאר שבע ואני גאה לקחת חלק בממשלה היסטורית שבה יש 9 (!) שרות ו- 10 (!) מנכ"ליות במשרדי הממשלה החשובים ביותר. כל אחת מהנשים הללו נבחרה בגלל מקצועיותה ולא בגלל המגדר שלה, אמנם הדרך לשוויון מלא עוד ארוכה אך ניכר כי אנחנו בדרך הנכונה''. 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load