• 10 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''אנחנו מכפיל הכוח של המשטרה'': המתנדבים שנותנים מענה מיידי בשטח

פקד ירון חן, מתנדב בסיור ב''ש, נקרא לטפל באירוע הטרדה מינית של קטינה בעת נסיעה באוטובוס, סמוך לשכונה ט'. פעילותו המהירה הביאה למעצר מיידי של חשוד. גם אתם יכולים להתנדב - ולסייע לשמור על ביטחון כולנו

פקד ירון חן (צילום: משטרת ישראל)

לצד המשטרה בבאר שבע - פועלים מתנדבים אשר עברו הכשרה מקצועית מקיפה - לעיתים גם קורס קצינים והם מהווים מכפיל כוח לשוטרים בשטח. המתנדבים עושים מלאכתם באכפתיות, מתוך רצון לתרום לחברה ולא אחת, הם יתנו מענה ראשוני ומקצועי לאירועים בשטח. הם לובשי מדים לכל דבר ועניין ויודעים להתמודד עם מגוון מצבים.

כך למשל קרה לפקד ירון חן, בן 57, תושב להבים, המתנדב מזה כ-10 שנים בתחנת באר שבע בתחום הסיור. הוא עבר קורס קצינים במסגרת התנדבותו.

לאחרונה במסגרת ההתנדבות פעל בצוות סיור בניידת סיור עם השוטר שגיא דוד נקראו לאירוע בו היה דיווח אודות הטרדה מינית באוטובוס. ירון נהג בניידת המשטרה והשוטר שגיא טיפל בקריאה מהלכה עברו לנהיגה מבצעית לכיוון באזור שכונה ט'. תוך כדי נסיעה נוצר קשר טלפוני עם אמה של המתלוננת אשר הינה קטינה בת 14. האם הכווינה את צוות הסיור למיקומו של האוטובוס מהלך הנסיעה עד שאיתרו אותו והביאו לעצירתו. השוטרים פגשו במודיעה והיא הצביעה בתוך האוטובוס על החשוד. בבדיקה עלה כי מדובר בתושב הרשות הפלסטינאית, בוצע חיפוש על גופו ולאחר מכן הוא נאזק והועלה לניידת להמשך טיפול בתחנה. האמא הגיעה לתחנת המשטרה למתן עדות וההליך הפלילי כנגד החשוד נמשך.

''זאת דוגמה אחת למגוון פעילויות בהן אני תורם מזמני במסגרת התנדבותי למען בטחון הציבור. החלטתי להפסיק לשבת בבית ולעשות כל מה שאני יכול במסגרת החוק. עצם היותי מורשה לנהוג על ניידת אני למעשה מכפיל כוח ומאפשר לשוטר לפעול בסנכרון האירועים, מועילה ומיטבית'', אומר לברנז'ה NEWS פקד ירון חן.

''מערך ההתנדבות במשטרת ישראל הנו מכפיל כוח משמעותי וגדול המסייע למשטרת ישראל בהשגת יעדיה ומהווה בית חם לעשרות אלפי אזרחים העוסקים בפעילות התנדבותית. המערך מהווה ערך מוסף מרכזי ונדבך חשוב ביכולות ההתמודדות עם המציאות המורכבת בשגרה ובחירום'', אומרים במשטרה.

מי יכול להתנדב?

הקריטריונים הדרושים להתנדבות במשטרת ישראל הם:

אזרחות ישראלית או מעמד תושב קבע (על פי הגדרות משרד הפנים). ידיעת השפה העברית, קרוא וכתוב. ללא עבר פלילי. מסיימי שירות בצה"ל, שירות חובה במשטרה, שירות לאומי, שירות אזרחי או בעלי פטור.

בדיקות התאמה:

במסגרת בדיקות ההתאמה יידרש המועמד לעבור הליך מיון הכולל: שאלון אישי, כשירות רפואית, בדיקת ניגוד עניינים, ראיון / וועדת השמה מקצועית,  בדיקת ביטחון.

המעוניינים להתנדב יכולים להתקשר ליומן באר שבע - 08-646-2744  שלוחה 0 והפרטים יועברו לרכז המתנדבים בתחנה.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load