• 12 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מחאה בעקבות כריתת העצים במדרחוב. עיריית ב''ש: ''נעשה באישור''

עצים בני עשרות שנים נעקרו ביום שישי במדרחוב קק''ל - ופעילי סביבה שואלים: האם הדבר היה הכרחי בעיר עם כל כך מעט צל?

צילום: דני בלר

כמה עשרות תושבים הגיעו בשבת האחרונה למדרחוב בבאר שבע, לעצרת מחאה בעקבות כריתת עצים במדרחוב קק''ל בבאר שבע, באר שבע עבודות שידרוג שנעשות במקום. מדובר בעצים בני עשרות שנים, אשר נעקרו במסגרת עבודות שיפוץ המדרחוב. 

לפני ואחרי (למטה): העצים  נעקרו (צילום: דני בלר)


''הגעתי ביום שישי למדרחוב. ראיתי שעקרו את העצים קרוב למקום בו הייתה המזרקה ואז, במורד הרחוב, ראיתי שעקרו גם שם'', מספר לברנז'ה NEWS אחד הפעילים. ''זה מאוד מכעיס. אפשר היה לשפץ מסביב לעצים, להשאיר אותם בחיים. גם ככה בבאר שבע אין לנו צל. למי כל כך הפריעו העצים? אי אפשר היה להתחשב בהם?''.

לפני כשנתיים, ב-23 באוגוסט, 2019, קרס ענף עץ במדרחוב ופצע חמישה. כבר אז, התריעו פעילי סביבה כי יש לטפל בעצים במדרחוב, שפשוט הוקפו בבטון וככל הנראה לא קיבלו מספיק מים. ''עצוב מאוד לראות עץ נעקר ממקומו. במקום למלא את באר שבע בצמחייה, עוקרים'', אמר פעיל/

​​​​​​​המחאה בשבת האחרונה (צילומים: שיר פריימן / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')עם זאת, יש לציין שבבאר שבע לא רק עוקרים - אלא גם שותלים: שדרות טוביהו, שהיו מוזנחים משך שנים, הפכו לטיילת ירוקה, להנאת התושבים. למרבה ההפתעה, הטיילת לא הושחתה ובשעות הלילה בעיקר, פוקדים אותה תושבים רבים. 

אותו מקום, לפני ואחרי (למטה) - עצים נעקרו ממקומם (צילום: דני בלר)​​​​​​​


מעיריית באר שבע נמסר בתגובה:  ''מדובר בכריתה אשר בוצעה לאחר סקר עצים מקיף וקבלת אישור כחוק ע"י הגורמים המוסמכים לכך. הסקר שנערך בחן מספר היבטים חשובים בהם בריאותם, יציבותם ובטיחותם של העצים. לאחר בדיקת הסקר מהיבטי המבנה, מחלות, פגיעה בשורשים, בטיחות וכו', אושרה כריתתם של העצים והוצאו אישורי כריתה על פי כל דין''. 

''חשוב לציין שכל בקשת כריתה נבחנת בכובד ראש ולאחר ביצוע בדיקה מעמיקה ומקיפה. כאמור, בתום הסקר הונפק אישור לכריתת העצים. יודגש שסקר העצים בוצע במסגרת שדרוג רחוב קק"ל הכולל החלפת תשתיות ופיתוח סביבתי''.


תגובות

End of content

No more pages to load