• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בירת הפרוטקשן: ''עסקים בב''ש נסחטים במאות אלפי ש''ח''

ח''כ עמיחי שיקלי, מסיעת ימינה, הגיע היום, חמישי, לב''ש ושמע מבעלי עסקים על תופעת הפרוטקשן בעיר: ''עסקים ממגנים עצמם בבטונדות כמו בלבנון ומשלמים לסחטנים סכומים של חצי מיליון שקל לשנה''

בעלי עסקים בב''ש נאלצים להתגונן כמו בעזה ולבנון. ח''כ שיקלי בכניסה לעסק שנסחט בעיר (צילום: שידור מעמוד הפייסבוק הציבורי של הח''כ / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

ח''כ עמיחי שיקלי מסיעת ימינה הגיע היום, חמישי, לבאר שבע ושמע מבעלי עסקים  על התופעה שכולם מפחדים לדבר עליה ולרוב, מנסים להסתיר אותה, כדי שהעיר לא תצטייר חלילה באור לא חיובי: בסיור בעיר הוא שמע מבעלי עסקים על תופעת הפרוטקשן, בביקור בבית עסק הוא נדהם לראות מחסום בטונדה, בדומה לאלה שהיו במוצבי צה''ל בלבנון ובגבול עזה שבעל העסק הציב על מנת להתגונן מעברייני רכוש.

וידאו: ח''כ שיקלי בבאר שבע (מתוך עמוד הפייסבוק הציבורי / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


ח''כ שיקלי לא חשש לדבר על מה שלא מעיזים להזכיר בבאר שבע: הוא סיפר על בעלי עסקים שאחרי שסופגים פריצות ופגיעה בציוד, זוכים בביקור נציג הסחטנים, אשר מציע להם שמירה תמורת סכום של חצי מיליון שקלים לשנה. לדברי שיקלי, חלק בעלי העסקים מעדיפים לשלם ולא לדווח למשטרה. ח''כ שיקלי שידר מכניסת בית עסק שנהג בצורה יוצאת דופן וכן דיווח למשטרה, אך בעליו נאלץ לחיות בהתגוננות מתמדת על בית העסק והציוד שבו: הוא נאלץ לרתך לוחות ברזל בחלונות, להציב בטונדות בכניסה, כמו במוצבי צה''ל בלבנון ובגבול עזה.

''אחרי שבוע עמוס בכנסת, באנו לשמוע מבעלי עסקים תושבי הנגב על החיים תחת טרור הפרוטקשן'', הסביר ח''כ שיקלי בשידור חי בפייסבוק אשר זכה לעשרות אלפי צפיות. נושא גביית דמי החסות מטריד בעלי עסקים בעיר, שגם ככה נלחמים על הפרנסה שלהם. ''בסופו של דבר, את התשלום ל''שמירה'' הייתי מגלגל על הצרכן'', סיפר לברנז'ה NEWS בעל עסק במאס במצב והחליט לסגור. ''זה בא בגלים. כל פעם תופסים אותם וכל פעם באים אחרים במקומם. השיטה מוכרת: אחרי שכמה פעמים פרוצים לך או שורפים לך, מגיע בחור שמציע לך שמירה - תמורת אלפי שקלים לחודש. הם יודעים הכל, כולל כמה אתה עושה - ומבקשים בהתאם''.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load