• 17 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אבטלה? קורונה? עליה של 91% במכירת דירות חדשות בב''ש

למרות שבאר שבע רושמת שיא במספר המובטלים, ההתנפלות על הנדל''ן בעיר מרשימה: בחודשים מרץ-מאי 2021נמכרו בעיר 365 דירות חדשות, עליה של 91% בהשוואה לרבעון הקודם

צילום הדמיה: Image by Dimitris Vetsikas from Pixabay

בעוד שלמעלה מ-10,000 עובדים בבאר שבע מובטלים, יש מי שנהנה מהחיים: בבירת הנגב חלה עליה של 91 אחוזים במכירת דירות חדשות: על פי נתונים שמפרסמת היום הלמ''ס בחודשים מרץ-מאי 2021 נמכרו בבירת הנגב 365 דירות חדשות, עליה של 91% לעומת הרבעון הקודם, בו נמכרו 191 דירות. מדובר בעליה מרשימה בהשוואה לממוצע הארצי, המראה עליה של כ-14% בלבד. 

האם כל הרוכשים הם מי שרוצים קורת גג מעל הראש ונמאס להם לשלם שכירות? ש', בן 42, רווק, קנה דירה במחיר מציאה בשכונה ה'. ''קניתי חורבה, דירה בה גרו שני שיכורים, שהייתה במצב קטסטרופלי. השקעתי 100,000 בשיפוץ, פיצלתי אותה לשתי דירות של 45 מ''ר כל אחת והיום כבר יש לי רווח נאה. אני כבר עובד על הדירה הבאה. אני מקבל מהדיירים את הכסף כל חודש, אלה אנשים שמשכיר רגיל לא היה מוכן להשכיר להם. אני מקבל נטו לכיס. שום תוכנית חיסכון לא נותנת לי ריביות כאלה. אני קובע מה יהיה. בטח שאנשים מתנפלים על דירות, זה כסף בטוח, אבל רק למי שיש לו כסף''.

מצד שני, באותו בניין יש דירות להשכרה שעומדות ריקות מזה חודשים רבים. בעלי הדירות דורשים סכום גבוה וגם מסננים שוכרים. ''אני מחפש רק סטודנטים או כאלה שעובדים במקומות חזקים. חד הורית, בני מיעוטים, בודדים, מבוגר מעל 50 אני לא משכיר ואני גם דורש בטחונות גבוהים. אז הדירה ריקה, אבל בינתיים השווי שלה רק עולה. באר שבע מטורפים על נדל''ן ולי יש נכס ביד'', אומר לנו בעל הדירה. הבניין, אגב, די מוזנח: הדיירים מתקשים להתארגן כוועד, הרכוש המשותף בבניין הושחת, במספר כניסות שורר חושך, מאחר והדיירים אינם מוכנים לשלם את עלות החשמל במדרגות. מתחת ל''נכס'' גינה יבשה, בה לעיתים שיכורים עושים בה את הצרכים שלהם. 

על פי לוח יד 2, יש בב''ש כרגע 2,076 דירות להשכרה. על פי לוח מדלן, יש בבאר שבע כרגע 2,145 דירות למכירה (חדשות וישנות יחד). 

לפי מדלן, התשואה השנתית לדירות להשכרה בב''ש היא 2.71%. בבאר שבע 65% מהתושבים חיים בדירות בבעלותם. 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load