• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

המשמרות השכונתיים יוצאים לדרך, תחילה בכלניות

האם זה מה שיביא ביטחון לתושבי ב''ש?: המשמר השכונתי יתחיל לפעול החל ממחר כפיילוט בשכונת כלניות - בכוונה היא להרחיב בעתיד את מתכונת הפרויקט לשכונות אחרות

להגביר את תחושת הביטחון. המשטרה תגברה את הסיורים בב''ש (צילום ארכיון: דוברות המשטרה)

התושבים שומרים על עצמם: המשמר השכונתי הראשון בבאר שבע יוצא לדרך כפיילוט, בשכונת כלניות בבאר שבע. על כך הודיעה היום עיריית באר שבע. הפרויקט יוצא לדרך יותר משנה אחרי שעיריית באר שבע הודיע כי תקים משמרות אבטחה בעיקר בשכונות ג' וד', הסמוכות לאוניברסיטה, כי להגן על הסטודנטים מפני עבריינים וסוטים, אחרי שבאוניברסיטת בן גוריון הצטברו מאות תלונות בנושא. הפרשה נחשפה לראשונה בברנז'ה NEWS.

בשנה האחרונה אובדן הביטחון האישי מורגש בבאר שבע, כאשר בלא מעט הזדמנויות תושבים יצאו להפגנות בנושא. מדובר לא רק בעבירות רכוש, גניבות רכב וחלקי רכב (בעיקר ממירים קטליטיים), אלא גם באלימות, ביריונות, הטרדות מילוליות ובעלות אופי מיני. תופעה אחרת המוכרת בעיר היא של גביית דמי חסות.

על רקע הרעת ביטחון תושבי באר שבע, הוקמה במשטרה יחידה ייעודית ותוגברו הסיורים ברחבי העיר. הפשיעה גלשה לשכונות ותיקות שלא הכירו את התופעה לפני כן: כך השבוע פרצו עבריינים לרכב ברחוב הצבי ואיימו בסכינים על נערים וגנבו מהם את האופניים.

היום, רביעי, אומרים בעיריית באר שבע כי ''כחלק מהמאמץ העירוני להגברת תחושת הביטחון האישי מקימה עיריית באר שבע משמר שכונתי אזרחי שיפעל בשכונות העיר. מדובר בנדבך נוסף במסגרת פעולות העירייה לשמירת והגברת תחושת הביטחון ונוכח פניות תושבים המביעים רצון להתנדב ולהשתלב בפעילות החשובה''. 
 
המיזם יחל כפיילוט מחר, חמישי, בשכונת "כלניות".  בעירייה מסבירים כי "משמר השכונה" יפעל בקשר צמוד ובמסגרת שיתוף פעולה מלא עם השיטור העירוני והמוקד העירוני ומטרתו להקנות תחושת ביטחון, להגביר נוכחות בשטח, לייצר הרתעה וכמובן לדווח במידת הצורך למשטרת ישראל ולמוקד העירוני בכל בעיה רלוונטית שעולה מהשטח. יודגש כי המתנדבים אינם מהווים תחליף לשיטור העירוני או למשטרה אלא לוקחים חלק במערך חברתי, קהילתי, מאמץ מניעתי, לשמירה על הסדר הציבורי.

''למיזם מוזמנים להצטרף תושבי באר שבע מעל גיל 18, המתחייבים להשתתף בסדרת הרצאות הכשרה במהלך השנה ומתנדבים למשמרת אחת לחודש לכל הפחות.   המיזם בהובלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים, אגף הביטחון, אגף הפיקוח העירוני ואגף מנהל לוגיסטיקה וחירום בעיריית באר שבע'', אומרים בעירייה. 

להצטרפות ל"משמר השכונה": https://bit.ly/3kihwAx פרטים נוספים אודות הפרויקט ניתן לקבל במוקד העירוני 106. 

קרא עוד באותו נושא:
העירייה מקימה ''משמר שכונתי'' ב-ג'. האם ירתיע עבריינים וסוטים?

גל הפשיעה בב''ש: העיריה והמשטרה יגייסו מתנדבים למשימות שמירה

סיוט בשכונה: סוטים, גניבות וצואה מרוחה על הדלת


מה קורה בב''ש? נשים מספרות על ריבוי מקרי הטרדות מיניות


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load