• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''מחסום מיתר חשוף לארועים מסוכנים. אין בו לא שליטה ולא ביטחון''

תושבים בהר חברון הפגינו אתמול בעקבות התקרית בה הותקפה תושבת המקום על ידי שני עובדים ערבים שהתנגשו במכוניתה

מעבר מיתר (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

תושבי יישובי דרום הר חברון הפגינו אתמול כנגד הארוע הקשה שהיה ביום ראשון בעת שתושבת אחד היישובים בדרום הר חברון הגיעה למעבר מיתר ולדבריה מכונית ערבית התנגשה בה מאחור וכאשר יצאה לבדוק את אשר ארע ,שני פועלים ערבים התפרצו למכוניתה, הוציאו אותה החוצה והתחילו לנסוע, כאשר היא נאחזת בדלת המכונית והם מגבירים את המהירות. היא נפלה על הכביש, נחבלה ונזקקה לטיפול רפואי. לטענת התושבים ארוע זה היה צפוי לקרות בשל  המצב ההזוי הבלתי נסבל והמסוכן שבמעבר מיתר לטענתם.

יוחאי דמרי, ראש המועצה האזורית דרום הר חברון, סיפר לברנז'ה NEWS כי במשך תקופה ארוכה התריע על המצב ועד כה אין מענה לדבריו. "מחסום מיתר תוכנן להעביר 3000 פועלים ערבים מיהודה ושומרון,בפועל עוברים בו כ-13.000 פועלים.
המעבר תוכנן להעביר 500 כלי רכב ביום והיום עוברים בו 7,500 כלי רכב. המעבר תוכנן להעברת 100 משאיות, כיום עוברים בו 1.200 משאיות. בתוך כל הכאוס הזה נכנסים יום יום כ-10,000 תושבים יהודיים  המתגוררים ביישובי המועצה והם ברוך השם הולכים וגדלים בשבע השנים האחרונות הכפלנו את כמות התושבים בדרום הר חברון. כך שהדבר הזה הוא פשוט קטסטרופה. אין במעבר שום תשתיות. לא מקומות חנייה, לא תחבורה ציבורית", אומר דמרי.

וידאו שפירסמו התושבים לקראת ההפגנה (צילום: יואב עציון / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


עוד מוסיף דמרי: "אתן לך דוגמה: נניח שהייתי צריך לבנות אצטדיון כדורגל היו שואלים ומבקשים ,יש לך מקומות חנייה עבור 13,000 האוהדים שימלאו את המקום.היו מבקשים ממני תראה לי דרכי גישה ויציאות חירום לאצטדיון . תראה לי ותראה לי .ובו נצא מנקודת הנחה שהאצטדיון היה קם היו מחייבים אותי לקחת על חשבוני 10 או 20 ניידות משטרה ופה במעבר מיתר שזה שייך למדינה היא לא משקיעה לא בתשתיות ולא בביטחון''.

''במחסום מיתר יש בקושי ניידת משטרה אחת ,אז מה הפלא שארועים מהסוג הזה קורים לצערי הרב אין שם לא שליטה ולא ביטחון'', טוען דמרי.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load