• 11 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נאום בכורה של הח''כית מימינה - בשפת הסימנים

לראשונה בתולדות הכנסת - נאום בכורה בשפת הסימנים. ח"כ פינטו: "לצערי מדינת ישראל מיום הקמתה ועד היום, 73 שנה לא מצליחה לתת מענה ראוי לאנשים עם מוגבלות". רוה''מ בנט: "את מביאה תקווה''

נאום בכורה בשפת הסימנים (צילום: ערוץ הכנסת)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

רגע מרגש במיוחד נרשם במליאת הכנסת כאשר חברת הכנסת שירלי פינטו, נשאה במליאת הכנסת את נאום הבכורה שלה בשפת הסימנים. בסיום דבריה אמרה ח"כ פינטו: "בשמי ובשם מיליוני אזרחי ואזרחיות ישראל עם מוגבלות, בשם אזרחי ישראל כולה, מתחייבת אני." וזכתה למחיאות כפיים סוערות וברכות הצלחה מכל חברי הבית וממשפחתה הנרגשת ביציע.

וידאו: נאום הבכורה של ח''כ שירלי פינטו (צילום: ערוץ הכנסת)

ראש הממשלה נפתלי בנט עליה אחריה לדוכן, בירך ''שהחיינו'' ואמר: "שירלי, אני לא זוכר שהתרגשתי ככה. הבאת ואת מביאה בהיותך ובמי שאת, כבוד למדינת ישראל ותקווה לכל ילד וילדה במדינת ישראל עם מוגבלות וגם ילדים בלי מוגבלות. את השראה לכולנו".

ח"כ פינטו הבטיחה בנאומה לייצג נאמנה למעלה מ- 1,800,000 אזרחים ישראלים הסובלים מסוגים שונים של מוגבלות: "כבר מגיל קטן יחד עם הורי, חוויתי ממקור ראשון על בשרי והנפשי את חוסר הנגישות, העדר המודעות, והחסמים הטבועים בחברה. על אף הקשיים האלה שאבתי את השקפת העולם מערכים שמשפחתי הנחילה לי. עד היום הם חלק בלתי נפרד ממני, ערכי אהבת המולדת ותושביה עבורי הם ערכים מקודשים שלשמם ובשמם אני מאמינה שצריך לעבוד יום-יום.

 היום ג' באב תשפ"א עומדת אני כאן מעל בימת הכנסת, בימה שעליה עמדו ונאמרו מנהיגי ומנהיגות האומה לדורותיהם נרגשת וגאה. אני חשה את גדולתם מרחפת מעל ראשי ואת עול זכות שליחותי למען עם ישראל ומדינת ישראל על כתפי.

הנני כאן ניצבת מולכם ומול עיני העם, אך אינני עומדת בשם עצמי בלבד. לצידי ניצבים 1,800,000 איש ואישה, ילד או ילדה, נער או נערה, עם מוגבלות פיזית, נפשית, חושית, שכלית ומחלות שקופות כגון פוסט-טראומה, שאינם מצליחים לחיות כאן במדינת ישראל חיים מלאים כאזרחים שווים. לצערי מדינת ישראל מיום הקמתה ועד היום, 73 שנה לא מצליחה לתת מענה ראוי לאנשים עם מוגבלות, אותה אוכלוסייה נדחתה ועודנה נדחקת לשולי החברה הישראלית, אותה אוכלוסייה הפכה לשקופה באופן מוחלט, קולה וזעקתה לא נשמעים."


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load