• 14 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בג''צ אישר פונדקאות ללהט''בים, אך הכנסת עלולה לא לאשר חקיקה

פסיקה הסטורית בבג''צ שמה קץ לאפליה רבת שנים: זוגות לה''טביים וגברים יחידנים יוכלו להרחיב את התא המשפחתי בהליך פונדקאות, אלא שהכנסת עלולה שלא לעגן את ההליך בחקיקה - בשל התנגדות ימינה, רע''מ והאופוזיציה

צילום הדמיה, המצולמים אינם שייכים לכתבה: Image by fsHH from Pixabay

סוף לאפליה רבת שנים: בג"ץ פסק כי הומוסקסואלים וגברים יחידנים יוכלו להרחיב את התא המשפחתי בהליך פונדקאות בארץ , זאת בדומה למשפחות הטרוסקסואליות. הפסיקה היא הצעד הראשון, שכן יהיה על משרד הבריאות להסדיר את המערך בישראל.

עד כה, הורות להט''בית בישראל הייתה הליך מסורבל, מסובך משפטית ובעיקר יקר. להט''בים רבים, בעיקר בפריפריה הפחות מבוססת כלכלית, מצאו עצמם ללא דור המשך, בהם מי שהיו נצר אחרון למשפחות קטנות, בהן שורדות שואה. אחרים, עברומסלול מכשולים יקר בדרכם להקמת משפחה: על מנת להינשא עליהם לנסוע למדינות מסויימות בארצות הברית או לקנדה. בישראל, הם ייתקלו בבעיות משפטיות אין ספור להכיר בנישואיהם כחוק. וזה רק השלב הראשון: אם ירצו להקים משפחה - הליכי אימוץ או פונדקאות היו כמעט בלתי אפשריים, אלא אם להורים היו כיסים עמוקים ומעמד מספיק חזק בחברה, שתקבל אותם כמשפחה לכל דבר. 

חשש: גב''ץ פסק, הכנסת לא תאשר

על פי החלטת בג"ץ, תוך שישה חודשים אמורות להתבטל ההגדרות הקבועות בחוק האוסרות על גברים יחידים ובני זוג מאותו מין לבצע הסדר הפונדקאות. זאת ועוד: ישראל אינה מכירה בנישואים להט''ביים ואינם מקבלים את מלוא הזכויות שמקבלים זוגות נשואים הטרוסקסואליים. 

המסוכה הפוליטית בכנסת עלולה לבוא הן מימינה והן מרע''מ, שהצהירה באופן ברור שלא תתן ידה לקידום חקיקה למען להט''ב. מפלגות אחרות בקואליציה עשויות לתמוך, בהן כחול לבן, שינוי העבודה ומרצ. האופוזיציה עלולה להתנגד, אף כי יש בה לפחות להט''ב מוצהר אחד, שהוא גם בעל משפחה. 


האגודה למען הלהט''ב בישראל מסרה: '' נפלה החלטה דרמטית בבג״ץ:זוגות בני אותו המין יוכלו להביא ילד בפונדקאות בישראל תוך שישה חודשים. הכרעת בג"ץ היא נקודת ציון היסטורית במאבק של שלנו לשוויון בזכות להורות. שופטי בג"צ השכילו לקבל את ההחלטה שבכנסת התקשו להעביר במשך עשור בגלל ווטו פוליטי של מפלגות קיצוניות. ההישג האדיר הזה נותן לנו כוח להמשיך להיאבק עד להשגת שוויון זכויות מלא לכל חברות וחברי הקהילה הגאה בכל תחומי החיים. אנחנו מודות ומודים לעותרים חגי קלעי, איתי פנקס, יואב פנקס ארד Tammuz Family - פונדקאות בינלאומית ועמותת אבות גאים''.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load