• 17 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מעצרו של האזרח החשוד בעבירות נגד ביטחון המדינה הוארך עד יום ב'

למרות ששופט בית המשפט בב''ש אמר אתמול, חמישי, כי ''הסיפור לא מרשים. הכותרות טובות לשלבים הראשונים או לאינטרסים אחרים'', בפרקליטות החליטו להגיש הצהרת תובע נגד אזרח, שזהותו אסורה בפרסום

היכל המשפט בב''ש (צילום: דני בלר)

מעצרו של האזרח החשוד בעבירות נגד ביטחון המדינה, שזהותו ופרטי המקרה אסורים בפרסום, הוארך עד יום שני, אחרי שהפרקליטות הגישה היום, שישי, לבית משפט השלום באשקלון הצהרת תובע, בדרך להגשת כתב אישום.

ההחלטה באה אחרי שסגן נשיא בית המשפט המחוזי בבאר שבע, השופט אליהן ביתן, מתח אתמול (חמישי) ביקורת על הפרקליטות והאריך,  בעקבות ערר של המשטרה, את מעצרו של החשוד ביממה אחת בלבד. השופט אמר כי "עד אז המדינה תגבש עמדה האם תגיש כתב אישום עם בקשה למעצר עד תום ההליכים או תשחרר את החשוד".

כב' השופט ביתן מתח ביקורת על הפרקליטות: "נראה לי שמישהו לוקח אתכם באף למעלה לעצים, והענפים והם חלשים... באופן כללי הסיפור לא מרשים. הכותרות טובות לשלבים הראשונים או לאינטרסים אחרים. אם העובדות מאפשרות כתב אישום תגישו כתב אישום - לא נראה לי שיש כאן משהו דרמטי, שהצלנו את מדינת ישראל באופן משמעותי". 

ביום רביעי החשוד שוחרר לאחרשהיה נתון  במעצר חודש ולפני נמנע ממנו להיפגש עם עורך דין במשך 20 יום. סנגוריו של החשוד טוענים לחפותו ואומרים כי הפרשה תסתיים ב''קול ענות חלושה''.

בית המשפט אסר באופן גורף לפרסם באילו חשדות מדובר, מי החשוד והיכן הוא מתגורר אך חוגים פוליטיים מיהרו להגיב על האירוע ברשתות החברתיות, עוד בטרם נודעו פרטי המקרה.

תגובות

End of content

No more pages to load