• 13 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עליה בבידודי הבית בב''ש, אחוזי התחסנות נמוכים ביישובים הבדואים

467 איש נתונים בבידוד בבאר שבע, אין שינוי במספר החולים המאומתים, אך במשרד הבריאות מביעים דאגה מאחוז המחוסנים הנמוך ביישובים הבדואים

צילום הדמיה. קרדיט: Image by Gabriele Lässer from Pixabay

נתוני התחלואה בקורונה ממשיכים לעלות ולמרות שלעת עתה מרבית היישובים המוגדרים כתומים ואדומים נמצאים במרכז הארץ, גם בבאר שבע מתחילים לראות עליה במספר המבודדים, העומד כיום על 467 איש. כ-68% קיבלו את מנת החיסון הראשונה, 63 % את מנת החיסון השניה, נתונים יחסית טובים ליישובים הבדואים מסביבה. 

במשרד הבריאות מביעים דאגה מאחוזי ההתחסנות הנמוכים ביישובים הבדואים: ברהט רק 30% מחוסנים בשתי מנות. בתל שבע, 23% בלבד. ביישוב חורה, 17% בלבד. בשגב שלום 21%. בלקיה, 21% בלבד. 

משרד הבריאות הודיע כי מניתוח אפידמיולוגי של שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, החל מה-6 ביוני, יש ירידה במועילות החיסון במניעת הדבקה ל-64% ובמניעת מחלה עם תסמינים ל-64%. הירידה נצפתה בו-זמנית עם התפשטות ווריאנט דלתא בישראל.  עם זאת, מועילות החיסון במניעת אשפוזים ותחלואה קשה בנגיף הקורונה נאמדת ב-93%.

החשש הוא כי דווקא באותם יישובים בהם אחוז ההתחסנות נמוך, תחול עליה גדולה במספר המאומתים והחולים במצב קשה. במשרד הבריאות גם שבו וקראו לחסן ילדים החל מגיל 12. כיום ילדים ובני נוער מהווים את עיקר הנדבקים בנגיף בישראל. קבינט הקורונה יתכנס היום, על רקע העליה התלולה במספר החולים המאומתים, כדי החליט על הצעדים הבאים. מצד אחד, בממשלה לא ממהרים ללכת שוב לסגרים, בין היתר בשל העלות הכספית הגבוהה ואחוזי האבטלה המבהילים, בעיקר בפריפריה. גל התחלואה הקודם והסגרים פגעו קשה בכלכלה, כביטוי לכך ניתן למצוא בהיקף האבטלה בבאר שבע ובמספר החנויות הסגורות.

מצד שני, עליה תלולה בתחלואה תחייב את הממשלה לנקוט צעדים ממשיים. כבר כיום, עוד לפני שהממשלה החליטה על צעדים כלשהם, החלו להירשם ביטולים של אירועי תרבות ואירועים משפחתיים.

מתחם בדיקות קורונה יפעל מחר, חמישי, בבאר שבע

מתחם בדיקות הקורונה בבאר שבע פועל במהלך השבוע עד יום חמישי (8.7) מהשעה 11:00 ועד 19:00 וביום שישי (9.7) מהשעה 8:00 עד 15:00 ברחבת אולמי "נרניה" רח' המנוף 5.

>> המתחם מיועד לחברי כל קופות החולים וללא צורך בהפניה
>> יש להצטייד בתעודה מזהה
>> חובה לעטות מסכת פה ואף ולשמור על מרחק 2 מטרים

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com


תגובות

End of content

No more pages to load