• 12 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ח''כים ללא שינה, וועדה ריקה: כך מתיש מחנה נתניהו את הממשלה החדשה

מחנה נתניהו מתיש את חברי הקואליציה וגורר דיונים במליאה לשעות הקטנות של הלילה. כך יוצא, שהבוקר היו בכנסת רק 29 ח''כים

נופלים מהרגליים. רק 29 ח''כים הגיעו למשכן (צילום: משה פריאל)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

הבוקר (שלישי) בשעה :9:45 הגעתי למשכן הכנסת אשר בימים כתיקונם כבר הומה מאדם בעיקר המזנון החלבי המבוקש בשל הקפוצינו והקורסון האייכותיים. פרט לח"כ אלכס קושניר יו"ר ועדת הכספים שהמתין לתחילת  הועדה והסתודד עם דובי אמיתי בכיר במיגזר העסקי  ובודדים נוספים המזנון החביב היה ריק.

המשכתי לכוון לוח נוכחות של חברי הכנסת והייתי מסוקרן מי למרות לילה ללא שינה התייצב. תמונותיהם של רק 29 חברות וחברי כנסת הופיעו לפני באור הבוהק . זה לא פלא אמרתי לעצמי אחרי ש-120 חברי כנסת שהו מאתמול בשעה ארבע אחר הצהריים ועד שעות הבוקר המוקדמות הם בודאי משלימים שעות שינה אז מה קרה בדיוק? אמש, עם כניסה לתוך הלילה, אחרי שעות רבות במליאה האופוזיציה הורידה ידיים לקואליצייה "בחוק האזרחות". החוק נפל אולם לא הממשלה.

וידאו: ח''כ יעקב מרגי (צילום: משה פריאל)


משרד הפנים והשב"כ הצטרכו מעתה לבדוק כל  בקשה של איחוד  משפחות . אפשר לומר כי הפוליטיקה שלנו בפרט בימים אלה עם כהונה של הממשלה החדשה היא כמו זיקית משנה צבעים ומהלכים. כדאי להיזכר שמי שהמציא חוק זה בשעתו היה הליכוד אתמול עם המשותפת חברו יחד והצליחו להפילו. ניתן לומר שהלילה הלבן שהיה אמש זה רק פרומו למה שצפוי בהמשך . יחד עם זאת בחודש האחרון לדעת רבים ביניהם הכתבים הפרלמנטרים המשכן קיבל מפנה הוא יותר חי בועט ומגיב. הכנסת הפכה להיות מכנסת רדומה וכמעט לא משפיעה בשל הרוב הממשלתי היציב.  לכנסת יותר משפיעה וכן לעיתים גם מתקוטטת.  משום שהקואליציה של 61 החלה להילחם על כל אצבע. כפי שקרא אמש בהצבעה על החוק התוצאות  הראו  תיקו 59 כנגד 59 .החוק נפל אבל לא הממשלה. 

וידאו: ח''כ אורית סטרוק (צילום: משה פריאל)


מי שגרם לזה הוא ח"כ עמיחי שיקלי ימינה שלאורך כל הדרך אמר שיצביע בעד חוק  האזרחות אבל ברגע שזה הפך להצבעת אי אמון הוא הצביע נגד. זכור לכם בודאי שלפני זמן קצר עם כינונה של הממשלה החדשה  המורכבת מאנשים ואגנדות שונות . הסכימו חברי הקואליציה שהשיח ביניהם  יהיה רק  על נושאים אזרחיים לא אידיאולוגים  ולא מעוררי מחלוקת. אלא רק דברים בהסכמה.
די דומה לזוג טרי שהתחתן  ויצא לירח דבש. מודע לזה שיש ביניהם חילוקי דעות אולם בכדי לא לקלקל את הנופש המיוחד השיח ביניהם יהיה רק על דברים שבסבבה. 

כך או כך  שני חברי כנסת עייפים אך חרוצים פגשתי בועדה המסדרת  אורית סטרוק (ציונות דתית) ויעקב מרגי (ש"ס) שניהם סבורים שזו רק התחלה של ניסיונות להפיל את הממשלה.

תגובות

End of content

No more pages to load