• 12 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

קורונה בב''ש: 445 איש בבידוד, 19 חולים מאומתים

אמנם רוב היישובים הצהובים-כתומים, בהם עליה חדה בתחלואה נמצאים במרכז, אך במערכת הבריאות מעריכים כי כבר בשבוע הבא מספר המאומתים יומי יעמוד כבר על 1,000. האם ישראל עומדת לפני גל תחלואה נוסף?

הכינו את המסכות (צילום המחשה: דני בלר)

445 איש בבידוד, 19 חולי קורונה מאומתים בבאר שבע: אמנפ בירת הנגב מוגדרת יישוב ''ירוק'' על פי תוכנית הרמזור, אך במערכת הבריאות מעריכים כי כבר בשבוע הבא מספר המאומתים ליום יעלה על 1,000. בממשלה בינתיים לא מדברים על חזרה לסגרים, אך בענפי מסחר מסויימים כבר מתחילים לרשום ביטולים והתחושה הכללית היא כי בסוף לא תהיה ברירה אלא להחזיר חלק מההגבלות, בתקווה שיבלמו את גל התחלואה הנוכחי.

68 % מתושבי באר שבע מחוסנים, נתון יחסית טוב, אלא שעכשיו ברור כי הזן החדש, שזכה לכינוי דלתא, מדבק יותר, אפילו בקרב מחוסנים. פיקוד העורף מבקש כבר עתה להגביל אירועי תרבות וחתונות, כמו גם קייטנות. כמו כן, ישנה דרישה להגביל את הכניסה לישראל, על מנת למנוע כניסת זנים חדשים, כגון האפסילון, שהולך ונפוץ יותר בארצות הברית. ניסיון העבר מלמד כי הישראלים לא הכי מצייתים למגבלות, בידודים ואיסורי התקהלות ובמשרד הבריאות חוששים כיום מהשבועות הקרובים, העלולים להביא עלייה בתחלואה.

לגבי באר שבע - ומתצפית לא מדעית בשני מרכזי קניות גדולים: רוב הציבור מקפיד על עטיית מסכות, במיוחד ילדים ובני נוער. זאת, גם בכניסה למקומות סגורים, דוגמת חנויות מכולת. 

אחת השאלות הגדולות במה שמסתמן כסבב תחלואה נוסף היא המחיר הכלכלי. הטלת מגבלות וסגרים, ביטול פעילויות ואירועים, עלולים לשוב ולפגוע בכלכלת העיר, שכבר כיום סובלת מאבטלה גבוהה מהממוצע הארצי - כאשר מצד שני שר האוצר ליברמן עושה סימנים שהוא לא עומד לפתוח את הארנק המדולדל של המדינה, השרויה בגרעון עתק. במצב כזה, באר שבע עלולה לראות העמקה נוספת של המשבר הכלכלי הפוקד אותה, עוד מלפני משבר הקורונה. על כך יעיד מספר החנויות הסגורות בעיר. 

תגובות

End of content

No more pages to load