• 13 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אריה שיף הורשע בהמתה בקלות דעת של אדם שפרץ לרכבו

על פי כתב האישום, גרם הנאשם בקלות דעת למותו של מחמד אלאטראש ז"ל, שפרץ לרכבו על מנת לגנבו, בכך שירה מנשקו האישי לאיזור בו ישב הנאשם ברכב

אריה שיף יורה מטווח קצר במחמד אלאטראש (מקור: מצלמת אבטחה, ללא קרדיט, שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

בית המשפט המחוזי בב"ש הרשיע היום, שני, את אריה שיף בהמתה בקלות דעת של מחמד אלאטראש ז"ל, ליד ביתו של הנאשם בערד בנובמבר 2020. הנאשם הורשע, על סמך הודאתו, בעובדות המלאות של כתב האישום שהוגש נגדו ובעבירה המקורית שיוחסה לו בכתב האישום, וזאת לאחר הליך גישור שהתקיים בפני כב' נשיאת בית המשפט המחוזי ב"ש רויטל יפה- כץ.

וידאו: תיעוד הירי במחמד אלאטראש (צילום: מצלמת אבטחה / רץ ברשתות ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

על פי כתב האישום, בחצות הליל שבין ה-28 ל-29 בנובמבר, 2020, גרם הנאשם בקלות דעת למותו של מחמד אלאטראש ז"ל, שפרץ לרכבו על מנת לגנבו, בכך שירה מנשקו האישי לאיזור בו ישב הנאשם ברכב. כזכור, כתב האישום הוגש לאחר שפרקליט מחוז דרום (פלילי), אלון אלטמן, על דעת המשנה לפרקליט המדינה, שלמה (מומי) למברגר, דחה את כל טענותיו של אריה שיף בשימוע, לרבות טענת ההגנה העצמית.

הנאשם הודה במסגרת ההסדר, כי מעשיו לא היו דרושים באופן מיידי כדי להדוף את כניסתם של הפורצים לקרוואן, ובכך לא עומד לזכותו הסייג לאחריות פלילית של הגנת בית מגורים, בית עסק ומשק חקלאי מגודר, כפי שקובע החוק. בין הצדדים הוסכם, כי הנאשם פעל תוך קרבה לסייג, שכן כאשר יצא מהקרוואן, סבר כי בכוונתם של מי מהפורצים להיכנס לקרוון שהיה צמוד לרכב ואשר שימש למגורי הנאשם ואשתו באותה העת, בכדי לבצע עבירה.

על פי ההסדר, אין הסכמה לעניין העונש והצדדים יטענו באופן חופשי, למעט ההגבלה כי ההגנה לא תהיה רשאית לטעון לאי הרשעת הנאשם.

ההסדר נערך על דעתה ובהסכמתה של משפחת המנוח.     

היחידים להגיב על ההרשעה, לעת עתה, הם אנשי הוועד להצלת הנגב, המלווים על ידי תנועת אם תרצו, שגם ליוו את משפחת שיף במהלך המשפט: "מדובר במקרה הזוי בו הקורבנות הופכים לאשמים. מדינת ישראל מאבדת את הנגב ומעניקה אותו בהדרגה על מגש כסף לפורעי חוק המבקשים להטיל את חיתתם על כלל אזרחי הדרום. אנשים ישרים הפכו שק החבטות של פושעים לאומניים ומערכת משפטית מנוונת וחלשה.  הרשעתו של שיף היא אות קלון למערכת אכיפת החוק, הצדק והמשפט במדינת ישראל".

כתבנו בכנסת משה פריאל מוסר כי גם ח''כ אתימר בן גביר הגיב על הרשעתו של שיף:  "הסדר הטיעון המביש בו נאלץ שיף להודות פוגע פגיעה נוספת בתושבי הדרום. אוזלת היד של המשטרה, הפרקליטות ורשויות החוק מתגלה שוב במלוא עוצמתה, ולא רק שרשויות החוק לא מספקות לאזרחים את הביטחון הנדרש, הן גם קושרות את ידיהם של תושבי הדרום".

בן גביר הוסיף: "במקום לבטל את כתב האישום, פרקליטות המדינה רודפת אחרי שיף ומנסה שוב ושוב לפגוע בהרתעה המחוררת גם ככה. יום שחור לפרקליטות המדינה".


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load