• 14 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דור מנהיגי הבריאות מציג את תוכניותיו לשיפור מערכת הבריאות בנגב

בוגרי מסלול מנהיגות בבריאות, אותו יזמה הרשות לפיתוח הנגב ומתקיים במסגרת תואר שני בניהול מערכות בריאות באוניברסיטת בן גוריון בנגב, חשפו בכנס מיוחד את הפרויקטים שמטרתם צמצום אי השיוויון במערכת הבריאות

צילום: הרשות לפיתוח הנגב

בתום שנתיים מלאות באתגרים המדגישים את חשיבותה של מערכת הבריאות, התקיים לאחרונה באוניברסיטת בן גוריון בנגב כנס חשיפה מיוחד, בו הציגו בוגרי המחזור הראשון במסלול מנהיגות בבריאות את פרויקטי הגמר שלהם, המציעים תוכניות עבודה לשיפור מערכות הבריאות בנגב.

מסלול מנהיגות בבריאות הינו מסלול לימודים ייחודי המתקיים במסגרת תואר שני בניהול מערכות בריאות באוניברסיטת בן גוריון בנגב ונפתח לפני כשנתיים בהובלת הרשות לפיתוח הנגב. שיתוף הפעולה נבע מתוך ההבנה בצורך ובחשיבות צמצום  אי השוויון בין מערכות הבריאות השונות בנגב ובמרכז. אי שוויון זה התעצם בעשור האחרון והביא לכדי פער משמעותי בין טיב השירות שמקבלים תושבי הנגב לאלו במרכז. פערים אלו הודגשו בשנה האחרונה, בעיקר לאור משבר הקורונה שהפנה זרקור לתחום הבריאות וחשף את בעיית זמינות התורים בנגב, היעדר רצף טיפולי ועוד.

במסלול הלימודים הייחודי השתתפו סטודנטים בעלי תפקידים שונים העובדים במערכות הבריאות בנגב. אלו, מגיעים מתוך מערכות הבריאות בנגב ומכירים את האתגרים הרבים עימם נאלצים להתמודד ואף יודעים להשמיע את הקולות מהשטח.

במהלך  תקופת הלימודים קיבלו הסטודנטים ליווי רציף על ידי הרשות לפיתוח הנגב, אשר העשירה את תכנית הלימודים בימי עיון רבים לצורך הכרת מערכות הבריאות בכל מרחב הנגב. בין היתר, הפגישה הרשות את הסטודנטים עם ראשי רשויות בנגב, שהציגו את חזונם לשיפור מערכת הבריאות בנגב.

פלורין גדלבסקי, סמנכ"לית הרשות לפיתוח הנגב: "בעשור האחרון הלכו והעמיקו הפערים בין איכות ורמת השירות של מערכות הבריאות בנגב לאלו שבמרכז. לאוכלוסייה בנגב מגיע לקבל יותר וכאן בוגרי התוכנית נכנסים לתמונה. בעזרתם ניצור רשת של אנשי מקצוע ומנהיגים בתחום הבריאות שייצרו את השינוי המיוחל בתוך הקהילות בנגב."

"אנחנו גאים מאוד בתוכנית הזו שמהווה חלק חשוב בהכשרת הדור הבא של מנהיגות במערכת הבריאות בנגב" אמר פרופסור מיקי מלול, דיקן הפקולטה לניהול באוניברסיטת בן גוריון בנגב. "לפי מודל הניהול הייחודי  לפקולטה, 'ניהול מוביל חברה' מנהלים הם מכפילי כוח. ניהול טוב של מערכת בריאות יאפשר להכפיל את ההשפעה של הרופאים, העובדים וכלל הצוותים בהיקפים מאוד משמעותיים. בזכותם נוכל גם לצמצם את הפער בשירותי הבריאות בין הנגב למרכז".

עוד השתתפו בכנס פרופסור אבישי גולדברג, ראש המחלקה למדיניות וניהול מערכות בריאות באוניברסיטת בן גוריון בנגב, פרופסור נדב דוידוביץ', ראש המגמה למנהיגות בבריאות בנגב וראש בית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת בן גוריון בנגב, שרית מנור מנהלת פרויקטי הבריאות ברשות לפיתוח הנגב,  צוות המרצים והסטודנטים.

הפרויקטים שהוצגו ביום החשיפה הביאו לידי ביטוי את הראייה הרחבה של בעלי התפקידים השונים במערכת הבריאות. הנוכחים בכנס התרשמו מן המחקרים אותם ביצעו הסטודנטים בקרב מערכות הבריאות בהן הם עובדים. כמו כן, נרשמה בקרב הנוכחים התעניינות רבה בתוכניות העבודה המפורטות לביצוע השיפורים במהלך מהיר, שהציגו הסטודנטים. כתוצאה מכך ברשות לפיתוח הנגב מציינים שכבר בזמן הקרוב יפעלו להפוך את החזון למציאות על ידי פרסום קול קורא שיציע סיוע למימוש הפרויקטים והטמעתם במערכות הבריאות בנגב.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load