• 13 מאי 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דנילוביץ' מגיב על גל הפשיעה בב''ש: ''דווחו למשטרה''

גל הפשיעה והאלימות בב''ש נמשך וראש העירייה מבהיר: ''המאבק הזה ידרוש מאיתנו נחישות, אורך רוח ודבקות במטרה''. בינתיים, באין ממשלה מתפקדת, חושב לדווח למשטרה, כדי שזו תצליח לטפל במקרים בזמן אמת

''זעקה מהלב''. דנילוביץ' בסרטון (צילום מסך, שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

קריאה חריגה הערב, מצד ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', על רקע גל הפשיעה והאלימות בעיר. דנילוביץ' פרסם פוסט בו הוא קורא לתושבי באר שבע להגיש תלונה במשטרה על כל מקרי אלימות בו הם נתקלים, כדי לאפשר לה לחקור ולתפוס את העבריינים.

''תושבות ותושבים יקרים'', כתב ראש העיר באר שבע.  ''מקרי האלימות והפשיעה כנגד תושבי באר שבע והנגב אינם גזרת גורל. אנחנו לא מתכוונים להניח לממשלת ישראל, כל ממשלה שתוקם בעתיד הקרוב, לחמוק מאחריותה, לתקצב ולתמוך בפעילות המשטרה למיגור הפשיעה''.

וידאו: דנילוביץ' בפניה החריגה לתושבים (צילום: עמו הפייסבוק האישי / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


''גם במישור העירוני, אנחנו לא שוקטים על השמרים ומובילים יוזמה עירונית, תוך הפניית משאבים להפעלת אמצעים דיגיטליים, מצלמות, פריסת נקודות שיטור, מתנדבים ואמצעים נוספים''.

כזכור לפני כחודשיים הוכרז על הקמתו של כוח מתנדבים, מתושבי העיר, שיסיירו בשכונות וירתיעו עבריינים. במקביל, הוכרז על הקמת כוח משימה שיבטיח את שלומם של הסטודנטים בשכונה ג', בה ארעו לא מעט מקרים של אלימות, הטרדות מיניות וגניבות. כאן, הפגיעה היא לא רק בקורבנות, אלא בתדמית העיר: השכונה סמוכה לאוניברסיטה ולפארק ההיי-טק. אלא שהקמת כוחות כאלה דורשת הכשרה, רגולציה ובעיקר תקצוב ממשלתי. בינתיים, אין ממשלה ויש סיכוי לסבב בחירות נוסף.
 
דנילוביץ' מבהיר: ''המאבק הזה ידרוש מאיתנו נחישות, אורך רוח ודבקות במטרה. חשוב גם שתדווחו בתחנת באר שבע ותגישו תלונה על כל עברה אליה אתם נחשפים. רק כך המשטרה תוכל להגיב בזמן אמת ולטפל באותם פושעים. באר שבע היא מפעל חיי. לא ניתן להישגים שלנו, לתנופת הפיתוח בה כולנו שותפים לרדת לטימיון. אנחנו ננצח!''.

בינתיים, התושבים בבאר שבע מתמודדים עם גל אלימות, ממנו סובלים גם התושבים ביישובים השכנים. למה הוא קרה דווקא עכשיו? מי שגרים באיזור יגידו שהוא לא חדש, אלא פשוט התעצם. הוא גם עבר כמה שלבים: מהכחשה בטענה שאלה חדשות כזב שנועדו להשחיר את פני העיר מתוך איזו אגנ'דה נסתרת, לניסיון להפחית מחשיבותם של התיעודים ועד להבנה שיש פה בעיה אמיתית, קשה, מטרידה, שמאיימת על עתידה של העיר כפי שרבים היו רוצים לראות אותו. 

רק ביממה האחרונה דיווחה תושבת כי שלושה חשודים עכבו אחריה במכוניתם, עלו אחריה במדרגות הבניין וכמעט ותקפו אותם. תושב אחר דיווח על תקרית אלימה סמוך למתחם וסרמיל, בה שתי מכוניות נצמדו אליו וכמעט גרמו לתאונה. הרשתות המקומיות מלאות בדיווחים, המעידים כמה הביטחון בעיר אינו מה שהיה פעם. 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com 

תגובות

End of content

No more pages to load