• 26 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הפגנות בני נוער ביישובים הבדואים: ''כן לסובלנות, חלאס לאלימות''

ברהט, כסייפה, חורה וערערה בנגב הפגינו מאות בני נוער של ארגון ''שביבת אג'יק'' כנגד תופעות האלימות בחברה הערבית

צילום: באדיבות ארגון אג'יק

העצרות, שיזמו חניכי ארגון הנוער הראשון והיחיד בחברה הערבית, "שביבת אג'יק", התקיימו ב- 7 מוקדים ברחבי הארץ בקריאה למגר את האלימות בחברה הערבית שהגיעה לשיא בשבועות האחרונים.

וידאו: הפגנת בני הנוער ביישובים הבדואים (צילום: באדיבות ארגון אג'יק)

500 בני נוער הפגינו היום, שני, במחאה על האלימות שוברת השיאים בחברה הערבית. מדובר ביוזמה של בני הנוער הפעילים בארגון, המתקיימת כחלק מפעילויות שהצעירים והצעירות יזמו נגד פשיעה ואלימות, ונובעת מתוך כאב אישי של רבים מהם אשר משפחותיהם נפגעו מאירועי האלימות.

העצרת התקיימה במוקדים שונים ברחבי הארץ, ביניהם: רהט, נצרת, כסייפה, חורה, ערערה בנגב, מג'ד אל כרום, סח'נין, ועוד. המפגינים קראו להתערבותם המיידית של משרדי הממשלה, הרשויות המקומיות, ארגוני החברה האזרחית וכמובן החברה הערבית עצמה, וזאת על מנת למגר את שיאי האלימות שנשברים בחברה הערבית בשבועות האחרונים.

צילום: באדיבות ארגון אג'יק

העצרת, המהווה את המפגן הגדול ביותר של צעירים ערבים בנושא בשנים האחרונות, התקיימה במעמד המשפחות נפגעות האלימות, משפיענים בחברה הערבית וחניכי התנועה. בלטו במקום הקריאות: "רוצים חיים בטוחים", "אומרים לא לאלימות", "רוצים לגדול בשקט" ועוד.

סלימאן אלעמור ואריאל דלומי, מנכ"לים שותפים באג'יק- מכון הנגב: ליבנו עם המשפחות נפגעות מגפת האלימות שמתפשטת בחברה הערבית. צריך לזכור כי האלימות בחברה הערבית איננה גזירת גורל, אלא תוצאה של הזנחה ארוכת שנים מצד רשויות החוק. שלא כמו הקורונה, לאלימות בחברה הערבית אין חיסון, והטיפול בה חייב לעמוד בראש סולם העדיפויות של החברה הישראלית כולה. כארגון מוביל בחברה הערבית, אנחנו רואים חובה לספק לדור הצעיר הזדמנות לחיים טובים יותר עם תחושת ביטחון.

ואחיד אלסאנע, מנהל שביבת אג'יק, ארגון הנוער הראשון בחברה הערבית: מרגע שהחל גל האלימות האחרון, היה ברור לנו שהנושא לא יכול לרדת מסדר היום, והיוזמה, שהגיעה מתוך החניכים, צברה תאוצה במהירות בקרב 5,000 חניכי התנועה ברחבי הארץ. קם כאן דור צעיר שרוצה לחיות בשלום ובביטחון, וקורא בקול ברור מתוך החברה הערבית כדי לעורר שינוי.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.comתגובות

End of content

No more pages to load