• 11 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

50,000 שקל למיזם הזוכה בתחרות למען בעלי העסקים בב''ש

מיזם B7  Marketplace זכה במקום הראשון באירוע האקתון של עיריית באר שבע לקידום פתרונות חדשניים לחיזוק העסקים

צילום הדמיה: PICKPIK / CC0

מיזם B7  Marketplace זכה במקום הראשון באירוע האקתון של עיריית באר שבע לקידום פתרונות חדשניים לחיזוק העסקים
 
במסגרת פעילות העירייה לקידום איכות החיים בעיר לרווחת התושבים ובעלי העסקים וכחלק ממגמה מואצת לפיתוח אמצעים חדשניים נערך בשבוע החולף, Smart7 - Open B7 Data , ההאקתון הדיגיטלי הראשון של עיריית באר שבע בנושא עסקים. ההאקתון (אירוע יזמות מרתוני) הנו יוזמה של העירייה בהובלת אגף חדשנות ומערכות מידע וחברת 'יעדים' בשיתוף מטה ישראל דיגיטלית.
 
  שלושת אתגרי ההאקתון נוסחו על בסיס צרכים מרכזיים שעלו מתוך הקהילה העסקית של העיר, במטרה לשפר את ההתמודדות עם שגרת החיים החדשה בתקופת הקורונה. כלל הקבוצות התבקשו להשתמש בפורטל ה-Open data של עיריית באר שבע על מנת לפתח יישומים בעלי ערך. פורטל ה-open data הוא פלטפורמה ראשונה מסוגה במגזר המוניציפלי בישראל, במסגרתה עיריית באר שבע פותחת לשירות הציבור מאגרי מידע בפורמט של קוד פתוח.
 
  אחרי תהליך בו אופיינו אתגרי מפתח לעסקים בעיר באר שבע, הציגו חברי הקבוצות השונות את המיזמים פורצי הדרך שלהם ומתוכם נבחרו ע"י חבר השופטים שלוש קבוצות זוכות.
 
המיזם שזכה במקום הראשון: מיזם B7 Marketplace מיזם זירה למסחר מקוון (אפליקציה ואתר), אותו העירייה תציע לעסקים וללקוחות כשירות. הזירה תפעל באמצעות אתר מוכוון ללקוחות המכיל גישה לכלל העסקים, המוצרים והשירותים  שלהם בתצורה של חנות דיגיטלית; ואפליקציה לשימושם של בעלי העסקים, בממשקים פשוטים ונגישים, המבוססים על התשתית הדיגיטלית של חברת WIX. לבעלי העסקים אפשרות לניהול מלאי, לקוחות ומשלוחים דרך האפליקציה.
 
במקום השני – מיזם אוקטומל OKTOMALL שהציע קניון דיגיטלי הכולל פלטפורמה להקמת וניהול חנות דיגיטלית וקנייה ומשלוחים אחודים ללקוח ממספר חנויות.

במקום השלישי – מיזם Comlivery שהציעו פתרון של משלוחים קהילתיים המבוססים על אפליקציה שמחברת בין צרכים ומענים פוטנציאלים של תושבים בתוך הקהילה.

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ': "האקתון הדיגיטלי מצטרף למסורת של אירועי חדשנות ויזמות בהשתתפות תושבי העיר במטרה לעודד מעורבות תושבים לקחת חלק פעיל בקידום ופיתוח באר שבע. מהלך זה הוא אחד מיני רבים שיעזרו לתושבים ולבעלי העסקים וזאת כחלק מהיערכות לשגרת קורונה והצורך להתאים את המציאות העירונית למציאות החדשה. "
 
מנכ"ל חברת "יעדים", ליאור דיעי: " האקתון הציב 3 אתגרים מהותיים בדגש על פיתוח וטיפוח עסקים מקומיים במטרה למצוא אמצעים שיסייעו להגדיל את המחזור של עסקים מקומיים קטנים בבאר שבע על ידי שימוש באמצעים דיגיטליים, המעודדים מסחר מקוון באופן קל, מהיר וללא הגעה לבית העסק, כחלק מההיערכות והצורך להתאים מציאות עירונית חדשה לשגרת  covid-19 ".
 
מנהל אגף חדשנות, מערכות מידע ותקשורת בעיריית באר שבע, יהוד מרסיאנו : "המיזם שזכה במקום הראשון יזכה לתמיכה של עד כ-50,000 ₪ לקידום ויישום, מנטור מלווה וסיוע אשר יקדם את הפרויקט ליישום במטרה להטמיע את הפרויקט ולהביאו לביצוע במהירות האופטימלית."

תגובות

End of content

No more pages to load