• 08 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יאיר נגיד: ''התרבות שרויה בערפל קיומי''

התרבות על כל ענפיה בב''ש, כמו בכל הארץ, מושבתת כבר חודשיים. שחקנים, נגנים, במאים, מוזיקאים, אנשי תאורה ובמה חוששים לעתידם

ח''כ עודד פורר (ישראל ביתנו) (צילום: דוברות הכנסת)

מאת: משה פריאל,כתבנו הפוליטי

וועדת הכספים של הכנסת דנה היום חמישי בנושא המשבר הפוקד את ענף התרבות והאומנות . נציגי  איגוד האמרגנים והמפיקים מסרו כי המחזור בתחום התרבות בישראל נאמד בכ-47 מיליארד ש"ח ומועסקים בו 28 אלף עובדי חברות ועצמאים, המספקים פרנסה ל-193 אלף עובדים. "אנחנו לא פחות גדולים מהתעופה והתיירות" ציינו.

הבמאי אבי נשר: ''העולם שלנו על סף הכחדה, אנחנו מתכוונים לעמוד בראש החזית ולהחזיר לישראל את האמונה בעתיד שלו''.

חברי הכנסת חברי הוועדה מתחו ביקורת על כך שהוועדה של משרד התרבות ומשרד האוצר למתן מענה ייחודי לתחום מוקמת רק כעת, ומסקנותיה הראשונות יוצגו רק בעוד כשבועיים. נציגי האוצר סרבו להצביע על מועד בו יחל לפעול מנגנון הפיצוי הרלוונטי .

ח"כ עודד פורר יו"ר וועדת הכספים הזמנית  אמר: "יש להתייחס לתרבות כנכס אסטרטגי כחלק מחוסן לאומי ,על האוצר להפסיק להתנהל כגביר שמחלק נדבות ולהעביר למשרדים את ניהול תקציב הפיצוי".

ראש מינהל תרבות ומנכ"ל המשכן לאמנויות הבמה בחברת כיוונים - באר שבע  יאיר נגיד, אמר לברנז'ה NEWS: ''אין כל ספק שענף התרבות במצב קשה כמו שלא היה מעולם. אמנם יחד איתו גם ענפים אחרים שלהערכתי יתחילו להיפתח במגבלות והחמרות לקראת חודש הבא. איגוד האמרגנים והמפיקים כואבים את כאב הטכנאים, התאורנים, המפיקים, מנהלי ההצגות והאמנים שכרגע אינם מקבלים שום מזור (רובם ככולם עצמאים).

''הדיון בממשלה נועד למצוא את הדרך ובאופן מידי בו הממשלה תסייע לכל העצמאיים מענף התרבות. אני לא הייתי ממליץ למהר בנושא של מגיפה עולמית. יש אנשי מקצוע במשרד הבריאות שיתנו את ההנחיות לשמירה על הציבור, אבל צריך לקחת בחשבון את העובדות: התרבות אמורה לחזור לשגרה במגבלות בסוף המשבר והקהל המבוגר יחזור לאחר מיכן ולכן עתיד התרבות וענף התרבות בכללו נמצא בערפל קיומי ולכן המאבק חשוב''.

תגובות

End of content

No more pages to load