• 27 יולי 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

משפחה גאה: אגודת הלהט''ב השיקה בב''ש את קמפיין משפחות הקשת

אבא ואבא, אימא ואימא: האגודה למען הלהט''ב השיקה גם בבאר שבע במקביל עם תל אביב, קמפיין שמטרתו לקדם את קבלתן של משפחות להט''ביות והורות להט''בית, גם ביישובים שפחות מקבלים אותן

משפחה גאה, בכניסה לב''ש (צילום סלולרי)

קמפיין שלטי חוצות, שמטרתו לקדם את הקבלה של משפחות להט''בית, בהן שני ההורים מאותו מין, הושק גם בבאר שבע, במקביל עם ערים גדולות אחרות.  הקמפיין עלה בשלטי חוצות בבאר שבע ובמקומות נוספים ברחבי הארץ ומובילים אותו הפזמונאי והסופר נועם חורב וינאי פרישר גוטמן.

רן שלהבי, סמנכ"ל האגודה לנען הלהט''ב בישראל: "מדובר בקמפיין הכי גדול אי פעם של הקהילה הגאה, היה לנו חשוב לעשות אותו לקראת יום המשפחה, בפריסה ארצית וכך ליצור קבלה של הקהילה הגאה גם במקומות שכיום פחות מקבלים. הנראות שלנו זה הכוח שלנו, כל שלט שנתלה הוא עוד צעד אל עבר השוויון.תודה למשרד הפרסום שמעוני פינקלשטיין פרלמוטר שליוו אותנו לכל אורך הקמפיין''.

בבית הגאה בב''ש אומרים כי '' אף אחד לא יגיד לנו מהי "משפחה נורמלית" ואת מי מותר או אסור לנו לאהוב. לא בבאר שבע ולא באף מקום אחר. המרחב הציבורי בישראל צריך להתרגל למשפחות שאינן הטרו-נורמטיביות, והקמפיין הזה הוא הדבר הנכון בזמן הנכון. בזמן שברקע נשמעים קולות התומכים בטיפולי המרה, נערמים קשיים על רישום הורי וישנה עלייה במספר הדיווחים על אלימות מילולית ופיזית כלפי הקהילה הגאה. כל הכבוד לחברינו מהאגודה למען הלהט''ב בישראל על קמפיין מרגש במיוחד עם מסר חד וברור''. 

בבאר שבע חיות משפחות להט''ביות, אך הנראות שלהן אינה כמו בתל אביב למשל. לא מדובר רק זוגיות בן בני אותו מין, אלא גם על הורות להט''בית, שבישראל 2020 עדיין נתקלת בקשיים בירוקרטיים, באפליה וגם באמירות פוגעניות של שרים בממשלה. למרבה הצער, במסע הפרסום לא מצולמת אף משפחה באר שבעית. רק לפני כשלוש שנים קהילת הלהט''ב בבאר שבע קיבלה סוג של הכרה, כשהתאפשר לה לערוך, כמעט שני עשורים אחרי תל אביב, מצעד ברחובות ב''ש, באיזור סטרילי ותחת אבטחה כבדה.

לקיום מצעדי הגאווה בבאר שבע, במיוחד סביב חודש הגאווה, קודם שיח מאוד אלים כנגד הקהילה הלהט''בית בעיר. מצד שני, עיריית באר שבע דווקא מכירה בקהילה כאחת מקהילות העיר.

בין היתר, לעוד יום המשפחה, הבית הגאה בב''ש ביקשה מהמשפחות הלהט''ביות בעיר לתת ייצוג לקהילה בגני הילדים,  באמצעות ערכת לוח התוכן השוויוני לגני ילדים לכבוד יום המשפחה כוללת תמונות של משפחות מגוונות, הצעות לפעילויות, דפי צביעה ועוד. הערכות מחולקות בכל רחבי בארץ בחינם. 

תגובות

End of content

No more pages to load