• 13 אוגוסט 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: לוחמי אש מחלצים כלב שנפל לתוך בור עמוק

כלב נפל לתוך בו בעומק 10 מטרים סמוך לחורה. לוחמי אש מתחנת באר שבע חילצו אותו. צפו בסרטון המרגש

(צילומים: דוברות כיבוי והצלה)

במוקד 102 של כבאות והצלה מחוז דרום התקבלה הודעה בשעתיים האחרונות על כלב שנפל כנראה לבור באזור לקיה שבנגב.
צוות לוחמי אש מתחנת חורה וצוות יל"מ (יחידה לחילוצים מיוחדים) מתחנת באר שבע יצאו למקום האירוע. כאשר מפקד האירוע רשף אריאל רווח הגיע למקום עם הצוותים זיהה בור בעומק של כ 10 מ' והחל לבצע הערכת מצב וסקר סיכונים בכדי להבין אם ישנה סכנת קריסה ומה מצב הקרקע לאחר פגעי מזג האויר בימים האחרונים ואיזה פעולות חילוץ ניתן לבצע במקום. כמו כן הוזעק למקום ווטרינר שיטפל בו לאחר החילוץ ומשטרה בכדי לאתר את בעליו של הכל.

לאחר שנשללו סכנות של קריסה והדרדרות קרקע החלו צוותי החילוץ בהכנת חצובה במקום יחד עם ציוד גלישה ומערכות נשימה בכדי לרדת לעומק הבור ולחלץ את הכלב. יש לציין שבגלל עומקו של הבור נאלצו חברי היחידה להוריד לבור צינור מאריך שידאג להוביל אויר למחלץ בכל זמן נתון וגלילי אויר דחוס להחלפה בכדי שיוכל המחלץ לעסוק בהצלת הכלב עם זמינות אויר בכל זמן החילוץ וכמובן אויר שיוכל המחלץ להעניק גם לכלב.

וידאו: חילוץ כלב ביישוב חורה (צילום: כיבוי והצלה)
​​​​​​​


לאחר ירידת לוחם האש המחלץ לעומק הבור החל הכלב להצמד למחלץ ולהביע קולות התרגשות על כך שמישהו הגיע לחלצו.
לוחם האש המחלץ קשר את הכלב לציוד החילוץ ולגופו לא לפני שבדק האם נפגע הכלב מהנפילה. כאשר ראה כי הכלב שלם ובריא נתן פקודה לחבריו ליחידה להוציאם מהבור למעל פני הקרקע.

כאשר יצא לוחם האש יחד עם הכלב החל הכלב להשתולל משמחה ולא עזב את הצוות עד אשר הם קיפלו את הציוד מהמקום וחזרו לתחנה. ''אנו שבים ומזכירים לציבור כי בכל מקרה של סכנה ובכל אירוע יש לחייג 102 ולהזעיק את כבאות והצלה לישראל'', אומרים בשירותי כבאות והצלה. 

תגובות

End of content

No more pages to load