• 13 אוגוסט 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תאונות בב''ש: הולכי רגל הכי פגיעים, דרך חברון ורגר הכי מסוכנים

נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים חושפים מה התאונה הנפוצה בב''ש ומי בסכנה הגדולה להיפגע בתאונת דרכים. איך כל זה קשור להשתוללות בכבישי הנגב?

תאונה בב''ש (צילום ארכיון: רץ ברשתות ללא קרדיט)

שדרות רגר ודרך חברון הם הכבישים המסוכנים ביותר בבאר שבע, עיקר הנפגעים בבאר שבע הם הולכי רגל, רוב כלי הרכב המעורבים הם מכוניות פרטיות, מרבית הנפגעים בם בני 25-44 - כך עולה מסיכום שנתי של הרלב''ד, אשר הגיע לידי ברנז'ה NEWS. התאונה הנפוצה בבאר שבע התנגשות חזית בצד. 

במהלך השנים 2016-2019 התרחשו בבאר שבע 2,030 תאונות דרכים. 1,390 מהן היו התנגשות חזית אל צד ואילו 257 היו אירועים של דריסת הולך רגל.בשנה הארחונה לא היו תאונות קטלניות בבאר שבע במעורבות אופניים, אך 5 נהרגו בתאונה ברכב פרטי. 

וידאו: השתוללות אופנוענים בנאות חובב, בסוף השבוע האחרון (צילום רץ ברשתות, די להפקרות חוק בנגב)


באשר לנהגים צעירים, בשנה האחרונה אירעו 60 תאונות: 28 נהגים היו תושבי העיר, 32 מהנהגים לא היו תושבי ב''ש. מכל המקרים, רק 3 פגעו בהולכי רגל ורוב התאונות, 23 היו התנגשות חזית אל צד. על פי נתוני הרלב''ד, 36 מהתאונות במעורבות נהגים צעירים הסתיימו בפצועים קלים. 35 מהנהגים היו יהודים, רק 1 היה ערבי. 

נהגים חדשים. רוב התאונות קלות (צילום: אור ירוק)​​​​​​​

עם זאת, מעבר לנתונים היבשים, יש תופעות עליהן מדווחים גולשים בבאר שבע והנגב: נסיעה מסכנת חיים בכביש 40 ובסמוך לצומת עומר, בכניסה לתל שבע. נסיעה פרועה, במהירות מופרזת, בשדרות רגר, בדרך ג'ו אלון ובדרך חברון. אי מתן זכות קדימה להולכי רגל במעברי החצייה, עד כדי סיכון חיים. נהגים ורוכבי אופניים שעסוקים בטלפון הנייד. ביצוע פניות פרסה מסוכנות, מבלי להתחשב בהולכי הרגל.

מצדם של רוכבי האופניים, החשמליים בעיקר, יש תלונות על כיבוד בכביש, נהגי כלי רכב פרטיים לא תמיד מכבדים את המרחב שלהם ואילו בבאר שבע אין מספיק שבילי אופניים ואלה שיש, אינם רציפים. 

​​​​​​​


תגובות

End of content

No more pages to load