• 14 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

"הגעתם לפיסגה בזכות השאיפה התמידית לנתינה''

מקים בית כנסת, פעילה למען קהילת הלהט''ב ומתנדב בעמותת ''באר שובע'' - היו בין מקבלי ההוקרה על פעילותם ההתנדבותית בב''ש

חכם נסים זכריה מקבל את אות ההוקרה (צילום: עיריית ב''ש)

ערב הוקרה חגיגי למתנדבים נערך אמש (ראשון, 22/12) במשכן לאמנויות הבמה בו הוענק מגן ראש העיר למתנדבים וארגונים מצטיינים הפועלים בבאר שבע.

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ: "הגעתם לפיסגה בזכות השאיפה התמידית לנתינה, בזכות התשוקה לעשייה בלתי נגמרת ובלתי מתפשרת, מתוך אהבה גדולה ואמונה.  אני גאה שנפלה בחלקי הזכות להיות ראש עיר שאלה המתנדבות, אלה המתנדבים, אלו הארגונים, אלה האנשים שעושים הכל עם לב גדול, עם נשמה יתרה, בלב חפץ עם חיוך על השפתיים ויוצרים לנו חברה בארשבעית, עיר מטרופולין לתפארת מדינת ישראל." 

​​​​​​​הענקת מגן ראש העיר למתנדבים וארגונים מצטיינים הנה יוזמה המתקיימת כמסורת בבירת הנגב, במטרה לעודד התנדבות ושיתוף של תושבים בפעילות חברתית וכן, על מנת לחשוף את הציבור לפעילותם הענפה של המתנדבים והאירגונים החברתיים בבאר שבע.

את האות העניקו ראש העיר רוביק דנילוביץ', מ"מ וסגנית רה"ע מחזיקת תיק החינוך ד"ר חפצי זוהר, סגן רה"ע ומחזיק תיק הרווחה והשירותים החברתיים עופר כרדי, יו"ר הוועדה העירונית להתנדבות חברת מועצת העיר עו"ד מינה קלמן - חדד, יו"ר הוועדה לבחירת המתנדבים והארגונים השופט בדימוס משה מכליס, יו"ר רא"ם שושנה אגאג'ני, מנהלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים אתי כהן.

ליוזמה המבורכת ולהפקה של ערב ההוקרה החגיגי חברו יחד אגף הרווחה והשירותים החברתיים, מדור התנדבות, המחלקה לאירועים והוועדה העירונית להתנדבות בעיריית באר שבע, ארגון רא"ם (מועצת ראשי ארגוני המתנדבים בב"ש והסביבה) וחברת "כיוונים". באר שבע הינה זוכת אות "קהילה מתנדבת", הודות להיותה ''דוגמא ומופת בהיקף הפעילות ובמספר רב של מתנדבים וארגוני מתנדבים הפועלים למען הקהילה בעיר''. באירוע נהנו המשתתפים בחלק האמנותי מהופעה של להקת ''הכל עובר חביבי''. 

המתנדבים והאירגונים המצטיינים שקיבלו את האות היוקרתי :

המתנדבים:

יוספינה אברם נולדה בשנת 1943 במחנה ריכוז בטרנסניסטריה. יוספינה מתנדבת בער''ן, כבר 28 שנים בשירותי תמיכה נפשית בטלפון לאורך שעות היממה, באחריות ונאמנות גדולה. בנוסף, יוספינה חונכת מתנדבים חדשים. ב- 4 השנים האחרונות יוספינה מתנדבת גם ב"קול הורה" של ויצ"ו שהינו קו ייעוץ ללא תמורה להורים המתמודדים עם אתגרים של ילדיהם מהגיל הרך עד גיל 6 ותורמת מניסיונה הרב, מידיעותיה ומהמקצועיות שלה לשאר המתנדבים במרכז.

חכם ניסים זכריה נולד בשנת 1928 בבגדד ובהיותו בן 19 עלה בגפו לישראל, התגייס לצבא ולחם על הקמת המדינה. חכם ניסים עבד כברזלן בחברת סולל בונה עד שפרש בשנת 1986. במקביל לקח על עצמו להקים ולנהל את בית הכנסת אליהו הנביא. ניסים מתנדב שנים רבות בניהול בית הכנסת ואיחוד הקהילה. בית כנסת זה הינו מפעל חיים של 51 שנים ועוד ידו נטויה.  מר חכם ניסים ובניו עוזרים לקהילת בית הכנסת במתן שירותים דתיים לחברי הקהילה. במשך השנים חכם ניסים זכריה הרחיב את הפעילות הקהילתית והקים מערך של תלמוד תורה. פרט לכך לימד חתני בר מצווה, שימח חתן וכלה בחופתם ועוד.

מרדכי אלטנני נולד בשנת 1943 במצרים ועלה ארצה בשנת 1955. מרדכי מתנדב כ-19 שנים, 6 פעמים בשבוע, בעמותת באר שובע הוא אחראי על מתנדבי המסעדה הקהילתית של העמותה, כולל שיבוץ מתנדבים, ציון ימי הולדת, ימי גיבוש, ראיונות וליווי של המתנדבים.

חנה חדד נולדה בשנת 1949. כיהנה במגוון תפקידים במערכת החינוך, בחינוך היסודי והעל יסודי; מחנכת, מדריכה, רכזת ומרצה באוניברסיטת בן גוריון. בשנת 2006 פרשה ממשרד החינוך ובוא בעת ייסדה את עמותת "ידיד לחינוך", שמטרתה סיוע בגישור על פערים לימודיים, מיתון תופעות של אלימות, טיפוח תחושת מסוגלות והעלאת הדימוי העצמי לתלמידים בבתי ספר. כיום מונה הארגון כ -300 מתנדבים הפזורים בבתי הספר בעיר.

רפי רובין נולד בשנת 1950 בטריפולי בלוב ועלה ארצה עם המשפחה בגיל שנה. שירת בחיל הרפואה. החל את דרכו האזרחית כבעל מסגריה, כעת איש עסקים ובעל מפעל באזור התעשייה "מחיצות דרום" בב"ש. בשנת 2004 הקים את "בית גולני" כפרויקט התנדבותי המעניק לחיילים בית חם. כ-15 שנה פועל "בית גולני" סביב השעון 24/7 למען רווחת החיילים. חיילים מיחידות צה"ל מתארחים לאורך כל השנה וזוכים להתפנק בתנאי בית מלון בין אימונים או ברגילות. 

פנינה שפירא נולדה בשנת 1943 בירושלים. בשנת 2008 פרשה כמנהלת ארכיון במכללת הנגב. בעקבות אסון שפקד את המשפחה, מותו של הבן עודד בתאונת דרכים בשנת 2000 הצטרפה פנינה לעמותת עש"ה כאם שכולה. לאחר 4 שנים החלה פנינה להתנדב בעמותה לצידה של יו"ר העמותה מרים נתן, מייסדת העמותה. כעבור 10 שנים קיבלה את ניהול העמותה. פנינה מנהלת את העמותה במסירות ובהתנדבות מלאה תוך מתן הרצאות לקהלים מגוונים, מוסדות חינוך, בסיסי צה"ל, בתי כלא וארגונים שונים בב"ש, כולל שיתוף פעולה עם עמותת "אור ירוק" בתוכנית זה"ב בגן (זהירות בדרכים).

קרן נהון נולדה בשנת 1980 בבאר שבע. התגייסה לחיל החינוך ופיקדה על חיילים מאוכלוסיות מיוחדות בצפון הארץ. סיימה את השרות הצבאי בפיקוד על מערך החינוך של בסיסי מג"ב. לאחר לימודיה האקדמאיים החלה לעבוד במרכז שיקום לנכי צה"ל "בית הלוחם" בבאר שבע כמנהלת מחלקת חברים וכן משמשת קצינת נפגעים במילואים. בשנת 2014 הצטרפה כמתנדבת למערך המתנדבים העירוני לשעת חירום להכשרה במחזור הראשון של יחידת חילוץ "רעם 7". 

מיכל לוי נולדה בשנת 1981 בבאר שבע. סיימה את לימודיה במגמת אומנות במקיף ח' וסיימה את שירותה הצבאי כמש"קית קרב מגע כולל אחריות על שיבוץ כל מדריכי קרב מגע באזור הדרום. עובדת כסגנית מנהל בסניף עדן מרקט. משנת 2015 ועד היום יושבת ראש הוועד הנבחר של הבית הגאה בבאר שבע והדרום. פעילותה כוללת ביסוס מעמדו של הבית הגאה בעיר הן מול ארגוניים ארציים והן בבניית שיתופי פעולה, קיום מצעד הגאווה בעיר ב"ש, הידוק קשרים עם הדרגים המקצועיים בעיר ב"ש. מיכל היא מייסדת "הביאליק 26"- בית לתרבות קהילתית בבאר שבע, שמהווה מיום היווסדו בית לקהילה הגאה, לחברי קהילת "הרשת" בשכונה ב' בב"ש, בית למשפחות ולצעירים, לתושבי ולתושבות השכונה.

ארגונים זוכים מגן רה"ע 2019
מועדון צוותא -
עמותת על הוקם בשנת 1998 על ידי הורים לילדים עם צרכים מיוחדים ואנשי מקצוע במטרה להעניק מענה חברתי הולם לצעירים ולבוגרים עם צרכים מיוחדים בתפקוד גבוה, אשר לא מצאו מענה במסגרות הקיימות.

עמותת ידידי המרכז לבריאות הנפש ב"ש הוקמה בשנת 2005 ומונה 14 חברי עמותה. העמותה תורמת להרחבת הפעילות החברתית והתרבותית של נפגעי נפש ומשפחותיהם בבאר שבע והסביבה. העמותה עוסקת בקידום איכות חיי המטופלים ומשפחותיהם, שילוב המטופלים שוב בקהילה והעלאת המודעות ביחס לפגועי הנפש בציבור. 

עמותת ידידי המרכז הרפואי סורוקה העמותה החלה פעילותה בשנת 1988 למען מכון הלב במרכז הרפואי. במהלך שנות פעילותה הצליחה העמותה, בסיוע ידידיה ותורמים רבים, לגייס תרומות ומשאבים לקידום פרויקטים רפואיים ורכישת ציוד לבית החולים סורוקה המשרת את תושבי הנגב.

שגרירים צעירים נגד אלימות - מסל"ן פרויקט "שגרירים צעירים נגד אלימות" הינו פרויקט חינוכי ייחודי של עמותת מסל"ן העוסק בהעצמת בני נוער ובמניעה. הפרויקט מעניק מרחב שבו בני הנוער יכולים להתבטא, לדון ולשתף ובונה קבוצת פעילים אקטיבית הפועלת בקהילה למניעת אלימות ואלימות מינית. 


תגובות

End of content

No more pages to load