• 15 אוגוסט 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נפטר סנ"צ מנו ברק, מפקד יחידת חילוץ עין גדי

אלפי ישראלים ותיירים חייבים את חייהם למנו ברק ז''ל, מפקד יחידת החילוץ עין גדי, שנכונה להציל מטיילים ופצועים בכל שעה ובכל יום

סנ''צ מנו ברק ז''ל (צילום: ארכיון קיבוץ עין גדי)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

סנ''צ מנו ברק, מפקד יחידת החילוץ עין גדי שהיה סמל היחידה והציל אלפי מטיילים, נפטר הלילה ממחלה קשה איתה נאבק בשנים האחרונות. ברק, תושב קיבוץ עין גדי, שהיה רכז הביטחון שלו, החל את פעילותו בשטח עוד בתקופת ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון.

לאורך כל השנים זכה ברק לשבחים רבים מצמרת המשטרה וחברי כנסת ומשרים בעיקר ממפלגות חרדיות, בשל העובדה שמרבית החילוצים היו בימי חול המועד של החגים הנקראים "בין הזמנים'' בהם אברכים ותלמידי ישיבות נוהגים לצאת לטייל בטבע ובעיקר במדבר יהודה, בלי מים וציוד מתאים וחלקם אף מצאו כך את מותם .

ברק ז''ל היה מבוקש  רבות על ידנו כתבי הדרום גם בשל מקציעותו ואולי גם בשל אישיותו הצבעונית המיוחדת  .ככתב הדרום לפני 20 שנה של ערוץ 7 ועיתון ''הצופה'' זכור לי  שהיינו מדווחים רבות בתקופות החגים על חילוצים בהם מורכבים ובעיקר של תלמידי ישיבות. לימים מנו ברק הקיבוצניק מדור המייסדים הפך למרצה מבוקש בקרב ישיבות חרדיות בבאר שבע, ירושלים ובני ברק .
ראשי הישיבות היו מזמינים אותו להרצות בפני תלמידים כיצד לטייל בטבע בצורה נכונה בלי להסתכן .

בשנת 2001 שר הפנים אלי ישי שיגר לברק מכתב תודה על עבודת היחידה שהצילה את חייהם של תלמידי ישיבות רבים . לא אשכח שבאחד הימים סיפר לי כי בג'יפ שלו הוא מחזיק ספרוני תהילים ."הם נועדו", אמר לי, "לחלק  לקרובים בזירת הארוע. כשאנחנו עוסקים בפעולות החילוץ למטה יש לעורר רחמים למעלה". ברק הותיר אחריו אשה, ארבעה ילדים וארבעה נכדים .

יהי זכרו ברוך!

תגובות

End of content

No more pages to load