• 25 מאי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סגן רוה''ע ב''ש, שמעון בוקר, השתתף באזכרה השנתית לחללי אסון הכרמל

במהלך הטקס, סיפרו נציגי בני משפחות הנופלים את זיכרונותיהם מיקיריהם שנפלו. צוער שב''ס, מישר ירון ברמי ז''ל מבאר שבע, הוא אחד מנספי האסון

סגן רוה''ע באר שבע, שמעון בוקר, מניח זר באנדרטה לזכר הנספים (צילום סלולרי)

מאת: משה פריאל,כתבנו הפוליטי

טקס האזכרה השנתי ל-44 חללי השריפה בכרמל נערך השבוע, באנדרטה לזכרם שבכרמל. סגן ראש עיריית ב''ש שמעון בוקר ייצג את העיר והעירייה. בחג החנוכה, בשנת 2010 פרצה שריפת יער נרחבת מול קיבוץ בית אורן. בשריפה נספו ארבעים וארבעה גברים ונשים. שלושים ושבעה מביניהם צוערי קורס קציני שירות בתי הסוהר ומפקדי הקורס, נהג האוטובוס, שלושה כבאים ושלושה קציני משטרה.

  הגברת צביה ריבן, אמו של הנער אלעד ריבן ז״ל (צילום: דוברות המשרד לביטחון פנים)

מישר ירון ברמי ז"ל, יליד העיר באר שבע, שגדל והתחנך בה היה באותה עת בקורס צוערים של השב"ס ונספה באסון.  בשעות שלאחר פרוץ השריפה נשבו רוחות חזקות שליבו את האש, וזו התפשטה במהירות לאזור נחל חיק, שמורת הר אלון, כלא דמון, שמורת הר שוקף וקיבוץ בית אורן. בשל חשש כבד לחיי אדם הוחלט על פינוי אסירי כלא "דמון" ולאחריו כלא "הכרמל". למשימה זו חברו קצינים ושוטרים שעסקו בחסימת צירי תנועה, לוחמי האש של שירות כבאות והצלה, וצוערי ומדריכי קורס קצינים של השב"ס, מחזור א'.

בשעה 15:30 נע אוטובוס הצוערים בין מחצבות קדומים לבית אורן, ואחריו ניידות משטרה. לפתע שינתה הרוח את כיוונה והחלה שולחת לשונות אש שורפות אל עבר האוטובוס, קירות ענק של אש חסמו את ציר התנועה, אחזו בכול וכילו במהירות שיא כל שמץ חיים.

מישר ירון ברמי ז''ל (צילום: מתוך אתר יזכור)

​​​​​​נציב שירות בתי הסוהר, רב ניצב אהרון פרנקו העניק את עיטור המופת למישר ברמי ז''ל ''על אומץ לב הראוי לשמש מופת ועל מסירת נפשו בדרך להצלת חיים במסגרת מילוי תפקידו''. ''ביום חמישי, כ"ה בכסלו תשע"א, נר ראשון של חנוכה ה- 2.12.2010, התלקחה שריפת יער ענקית בכרמל. בשל חשש כבד לחיי אדם הוחלט על פינוי כלא דמון. למשימה לאומית זו נשלחו צוערי ומדריכי קורס קצינים, מחזור א'. בדרך להצלת חיים הם מסרו את נפשם'', נכתב.

ראוי להזכיר ולציין שאחיו יניב משרת גם הוא כקצין בשב"ס. סימה טרבלסי תושבת העיר דודתו  של ירון ברמי ז"ל הודתה לשמעון בוקר על שהגיע לכבד את המשפחה.

בוקר אמר לברנז'ה NEWS: "היה עצוב ומרגש. לא שוכחים את ההקרבה והנסיבות של הגיבורים שנספו באסון הנורא .יהי זכרם ברוך".

במהלך הטקס, סיפרו נציגי בני משפחות הנופלים את זיכרונותיהם מיקיריהם שנפלו. בשם המשפחות השכולות נשאה דברים הגברת צביה ריבן, אמו של הנער אלעד ריבן ז״ל: ״אלעד יכול היה לעקוב אחר השריפה דרך מסך הטלוויזיה או המחשב, אבל הוא בחר לרוץ אל אזור האש, שהפך באחת לאזור אסון, שהפך לאסון לאומי בקנה מידה שלא הכרנו קודם, והפך לאסוננו הפרטי".

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן: ״יקיריכם היו גיבורים. אחרת, לא היו מזנקים אל עבר המשימה ללא היסוס, ועשו זאת מתוך ידיעה שמשמעות ההצלחה במשימה היא שמירה על חיי אדם, וכישלון במשימה עלול להיות מסוכן והרסני. עם הידיעה הזאת בלב, זוהי החלטה לא פשוטה לקבל, והם קיבלו אותה בכל משימה מחדש, עד המשימה הזו כאן, האחרונה, שגבתה לצערי את חייהם".

תגובות

End of content

No more pages to load