• 16 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שני צעירים מהדרום - בין מסיימי קורס מפעילי כלי טיס בלתי מאויישים

ע', בן 20 מיישוב בנגב, נולד בארצות הברית וכילד חלם להמציא מכוניות. ג', בן 19, התחנך ברעננה והוא הלך בעקבות אחיו, המשרת בתקפיד מסווג

סג''מ ע' (צילום: דובר צה''ל)

היום, רביעי, הגיע לסיומו מחזור 34 של קורס מפעילי כלי טיס מאויישים מרחוק. בין הבוגרים, שני צעירים מהדרום. לקורס מגיעים מצטיינים ממערך חיל האוויר, יוצאי יחידת "זיק" בתותחנים וקצינים מצטיינים מיחידות עם רקע אווירי.  ההכשרה בבסיס פלמחים בת חצי שנה ובסופה מקבלים את סיכות המפעיל ומשובצים בבסיסי חיל האוויר השונים. מערך הכטמ"ם בחיל האוויר לוקח חלק גדול ומשמעותי בפעילות המבצעית של חיל האוויר.

וידאו: פעילות הכטב''מים בצה''ל (צילום: דובר צה''ל)
​​​​​​​

סג"ם ע', בן 20, גר בישוב בדרום הארץ. ע' נולד בארצות הברית ועלה עם משפחתו בגיל חודשיים. בגיל 15 גר עם משפחתו בלוס אנג'לס לשנת שבתון של אביו. ע' למד בתיכון "מקיף עומר" והרחיב פיזיקה והנדסת תוכנה. מתחביביו של ע': לנגן בגיטרה, להתאמן בקרב מגע, לצלם ולהיפגש עם חברים. לפני הצבא ע' היה בתנועת הנוער "הצופים". כשהיה קטן חלם להמציא מכוניות. ע' בחר בקורס מפעיל כטמ"ם כי הוא הבין שזה מערך מתפתח ורצה להיות חלק מהביצוע במערך שמשלב טכנולוגיה ועשייה.

הקורס הייתה חוויה לע', הוא שילב גם מקצוענות וגם התפתחות בדמות המפקד. רגע מיוחד שהיה לע' בקורס היה התנדבות שביה"ס לכטמ"ם עשה עם ילדים בעלי מוגבלויות. ההתנדבות הייתה משולבת בשגרת היום ורגע לפני טיסת אימון שהייתה לו. חוויה נוספת מהקורס הייתה טיסת הדדי- טיסה ששני המפעילים היושבים בתחנת השליטה של המטוס הם חניכים מהקורס. בטיסה הוא היה עם חבר טוב מהקורס שגם היה איתו בקורס טיס. לדעתו של ע', חשיבות מפעיל הכטמ"ם בעידן הנוכח היא חשובה מאוד. כטמ"ם נמצא בכל מקום ובכל זמן, דבר שמאפשרת זמינות לכל צורך מבצעי, "להגיע הכי מהר שאפשר בלי לסכן חיי אדם". ע' הוא בנם של נאווה שעובדת בסגל המנהלי של אוניברסיטה ומייקל, מרצה באחרת ואח של שני.

כטב''מ צה''לי (צילום: דובר צה''ל)

סג"ם ג',  בן 19, גר במועצה אזורית דרומית. למד בתיכון מטרו ווסט ברעננה, שם הרחיב ערבית וספורט. לפני הצבא היה בתנועת האיחוד החקלאי. ג' מתעניין בספורט. כשהיה קטן רצה להיות שחקן כדורסל. הלך לקורס המפעיל מכיוון שרצה שירות משמעותי. את הקורס מתאר כחוויה עמוסה אך משמעותית. חוויה משמעותית עבור ג' הייתה בטיסת הסולו הראשונה שלו, כאשר הבין את מלוא האחריות ומשמעות התפקיד. ג' בן לאיילת, מנהלת אדמיניסטרטיבית ודניאל בעל מסעדות, ויש לו שני אחים. אחיו הגדול, תומר, משרת בתפקיד מסווג.


תגובות

End of content

No more pages to load