• 13 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עישנת - שילמת: עיריית ב''ש חילקה 1,157 דוחות בגין עישון

45% מהקנסות למפרי החוק בשנת 2018 חולקו על עישון בתחנות היסעים וכ- 30% מהקנסות חולקו על עישון בבתי חולים. גובה הקנס: 1,000 שקלים

קרדיט: Image by Janek Szymanowski from Pixabay

עיריית באר שבע מקדמת אורח חיים בריא ונרתמת למאבק למניעת עישון במתחמים ציבוריים ברחבי העיר. בשנת 2018 חולקו 1157 קנסות בגין עישון במקומות ציבוריים - כאשר גובה הקנס, על פי אתר העירייה, עומד על 1,000 שקלים, זאת לצד פעולות הסברה נרחבות הנעשות כל העת בנושא נזקי העישון והשפעתו על האדם והסביבה. 

ב-1 בספטמבר, 2018, נכנס לתוקף תיקון חוק למניעת עישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון, תשמ"ג - 1983 והורחבה התוספת לחוק בדבר המקומות הציבוריים בהם העישון אסור. מטרת החוק היא שמירה על איכות החיים, מניעת עישון במקומות ציבוריים וחשיפת הציבור לעישון כפוי (פסיבי). איסור העישון מתייחס לכל מוצרי העישון הכוללים בין השאר: סיגריות, סיגרים, מקטרת, נרגילה, סיגריות אלקטרוניות ואחרים.

45% מהקנסות למפרי החוק בשנת 2018 חולקו על עישון בתחנות היסעים וכ- 30% מהקנסות חולקו על עישון בבתי חולים.

מנהל אגף הפיקוח העירוני, בני מגרלישוילי: "אגף הפיקוח פעל וימשיך כל העת בפעולות הסברה ואכיפת חוק העישון למען בריאות הציבור, שמירה על איכות הסביבה ואיכות החיים בעיר ". 

קנסות כבדים על המעשנים

הקנסות על עישון במקומות ציבוריים כבדים.  האיסור העישון מתייחס לכל מוצרי העישון, הכוללים בין השאר, סיגריות, סיגרים, מקטרת, נרגילה, סיגריות אלקטרוניות ואחרים - מסובר באתר עיריית באר שבע. עבירה על החוק הינה עבירה פלילית, הנושאת
קנסות בצידה.

עישון במקום ציבורי או החזקת כלי עישון דלוק בניגוד לחוק - 1,000 ₪ קנס.
אי הצבת שילוט האוסר עישון במקום / החזקת שילוט לא תקין - 5,000 ₪ קנס.
הצבת מאפרה במקום האסור לעישון - 1,000 ₪ קנס.
המחזיק במקום ציבורי חייב לפקח ולעשות כל שניתן למניעת עישון בתחום המקום הציבורי שבהחזקתו. אם לא עשה כן - 5,000 ₪ קנס.

תגובות

End of content

No more pages to load