• 13 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נשות המגזר הבדואי משתלבות בשוק העבודה

בסדנה ייחודית לקידום אימהות עובדות מהחברה הבדואית בעידן הנגב ישתתפו כ – 30 נשים בשני מחזורים, במסגרת יוזמה של מכון הארי אוסקר טריגובוף ומרכז סוויץ' ובשיתוף פעולה עם חברת נזיד בפארק עידן הנגב

צילום: נזיד

מכון הארי אוסקר טריגובוף חנך לאחרונה את מרכז סוויץ' לקידום והכשרה מקצועית שמהווה עוגן אזורי לפעילות בחברה הבדואית בפארק התעסוקה המשותף עידן הנגב. השבוע החלה פעילות מיוחדת בשיתוף פעולה חשוב בין מכון טריגובוף, מרכז סוויץ' וחברת נזיד. במסגרת שיתוף הפעולה גובשה סדנה ייחודית לכ – 30 אימהות עובדות מהחברה הבדואית בתפקידים שונים במפעל.

הסדנה – 'ממשפחה לעבודה' בהדרכת מנחת הקבוצות פאטמה פרחאת, משלבת תכנים רבים הקשורים להתמודדות היומיומית של הנשים בבית, במשפחה ובעבודה, ומעניקה כלים וכישורים אישיים רבים המסייעים לנשים בקידום אישי ומקצועי משמעותי, ביניהם יצירת תמונת עתיד אישית, תקשורת בעבודה, ניהול תקציב אישי, יצירת מודל אישי וכמו כן תכני בטיחות בבית- בשיתוף "בטרם" והאגף לפיתוח כלכלי חברתי במשרד החקלאות. אורכה של הסדנה 12 שבועות והיא כוללת מפגש שבועי בן שעתיים אקדמיות. הנשים שלוקחות חלק בסדנה כולן עובדות חברת נזיד- מפעל לקייטרינג של הזנה לבתי ספר בנמצא בפארק עידן הנגב.

יו"ר הועד המנהל של עמותת סוויץ' , הווארד מאיירס ציין כי הפעילות במפעל נזיד מבטאת את הראיה ההוליסטית של מרכז סוויץ אשר משלבת תכנים הנוגעים לכל תחומי החיים באופן שמותאם למציאות הקיימת בקרב החברה הבדואית כיום. "אני שמח על השותפות המיוחדת והחשובה שיש בינינו לבין חברת נזיד ואברהים נסאסרה, המראה של הנשים שמגיעות לסדנה מדי שבוע פשוט מחמם את הלב". מר מאיירס הוסיף וציין כי בימים אלו נערכות הכנות לקראת מחזור שלישי של הסדנה בסודה סטרים.

אברהים נסאסרה, יזם ובעלים חברת נזיד סיפר: "אנחנו דוגלים בפיתוח מקצועי ואישי של צוות העובדים; תוך מתן הדרכה, העצמה, הכוונה וליווי של צוות העובדים. אנחנו מבינים שהמשאב האנושי הוא הדבר החשוב ביותר בארגון והצלחת הארגון תלויה בו. מתוך הבנה זו, אנחנו דואגים להעביר לצוות העובדות שלנו סדנאות וקורסים במטרה לקדם ולפתח אותן. אנחנו בטוחים שהעובדות יפיקו את המירב וישתמשו בכלים אותם הן מקבלות."

תגובות

End of content

No more pages to load