• 13 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

על סף 2020: בפעם הראשונה, תחבורה ציבורית ביישוב הבדואי

קשה הלאמין, אבל רק היום, כמעט על סף 2020, הגיעה התחבורה הציבורית לאום בטין, יישוב המונה 5,000 תושבים. עד כה, התושבים הלכו קילומטרים עד לתחנת האוטובוס הקרובה...

בשעה טובה: אוטובוס ראשון לאום בטין (צילום: צבי תקשורת)

השנה כמעט 2020 ועדיין יש יישובים בנגב אליהם לא הגיעה מעולם תחבורה ציבורית: לראשונה קו אוטובוס ציבורי נכנס לישוב אום בטין, יישוב המונה 5,000 נפש במועצה האזורית אל קסום. ראש המועצה, סלאמה אל אטראש: "מדובר באירוע היסטורי שיישנה את חיי התושבים".

קו 21 של חברת מטרופולין (דריג'את - באר שבע) ייערוך 8 נסיעות יומיות לכל כיוון, אשר יעבור ב-7 תחנות ביישוב, שהצבתן הושלמה לאחרונה ע"י משרד התחבורה. המהלך ההיסטורי יבוצע במסגרת שיפורים בשירות התחבורה הציבורית בנגב בכלל וביישובי החברה הבדואית, בפרט.

בעבור תושבי היישוב, המונה כ-5,000 נפש, מדובר בשינוי של ממש. עד כה קיבלו התושבים שירות של תחבורה ציבורית רק מחוץ לתחומי היישוב ונאלצו ללכת קילומטרים רבים עד לתחנת האוטובוס הקרובה.

וידאו: אוטובוס ראשון באום בטין (צילום: צבי תקשורת)
​​​​​​​

ראש המועצה האזורית אל קסום, סלאמה אל אטראש: "מדובר בשינוי מדהים שישפר באופן ניכר את חייהם של תושבי הישוב, ויגרום להקלה משמעותית בהגעה למקומות העבודה, קבלת טיפול רפואי והתניידות בטוחה במרחב, זהו מהלך היסטורי שאנו מברכים עליו ומקווים שיהיה הפתיח לקווים נוספים שייכנסו לעוד ישובים בתחומי המועצה".

ממטרופולין נמסר בתגובה: "אנו שמחים להרחיב את שירותי התחבורה הציבורית באזור גם לאום בטין, ובכך להביא בשורה לתושבים, שיוכלו מעתה להתנייד באופן יעיל ונוח יותר. נמשיך לפעול בשיתוף משרד התחבורה למען הנוסעים, ומתוך קשב רב לצרכיהם".

ראש הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, אמיר אסרף: ״אנו פועלים כל העת לשיפור השירות הנגשת התחבורה הציבורית ליישובים שבהם אין שירות. אני בטוח שהתושבים המקומיים ישתמשו בשירות החדש וייחשפו לנוחות השימוש בתחבורה הציבורית".

תושב אום בטין, סלאמה אבו כף: ״אחרי שנים שאנשים הלכו קילומטרים או חצו כבישים סואנים כדי להגיע לתחבורה הציבורית שתיקח אותם לעבודה, יום כניסת האוטובוס ליישוב הוא יום חג מבחינתנו".

תגובות

End of content

No more pages to load