• 14 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

רופא מסורוקה שם קץ לחייו: ''אירוע כואב''

רופא בן 57, מסורוקה, שם קץ לחייו לפני מספר ימים - והוא השלישי במהלך השנה וחצי האחרונות. ''אין קשר בין המקרים, מלבד סמיכות הזמנים'', אומרים בסורוקה

ביה''ח סורוקה (צילום: ד''ר אבישי טייכר / מתוך אתר פיקיוויקי)

רופא בכיר מסורוקה, בן 57,שם קץ לחייו לפני מספר ימים. זהו במקרה שלישי, תוך פרק זמן של כשנה וחצי, בו רופא בבית החולים היחיד בנגב שם קץ לחייו. בבית החולים ביקשו לכבד את פרטיותם, אך הבהירו כי אין קשר בין המקרים. כמו כן פורסם, כי שני מתמחים ברפואה נזקקו לסיוע נפשי. מדובר בשורת מקרים טראגיים, בבחינת הלם לעמיתים לעבודה ולמשפחות עצמן. 

בבית החולים סורוקה התייחסו למקרים: ''מדובר באירועים שונים וכואבים, שאין קשר ביניהם למעט סמיכות הזמנים. ראוי לכבד את פרטיותם, ולא נתייחס מעבר לכך. נציין כי שכיחות התחלואה הפיסית והנפשית בקרב עובדי בריאות, דומה לזו הקיימת בציבור הרחב. בביה״ח קיימות תכניות לליווי ולתמיכה מקצועית ואישית לצוותים, ואנו פועלים כדי למגר את הסטיגמה המלווה את הסובלים מתחלואה על רקע נפשי''.

שני המקרים הקודמים ארעו ביולי ובספטמבר, 2018. בשני המקרים, הצוותים והעמיתים למקצוע קיבלו את הידיעה הקשה בתדהמה. 

נושא האובדנות נחשב רגיש מאוד והוא מטופל בתקשורת באחריות וברגישות רבה. חובה לשים לב לסימני מצוקה וגם לא להסס לפנות, במקרה הצורך, לעזרה מקצועית. בישראל פועלים גופים ועמותות סיוע, המאפשרים גם פניה טלפונית אנונימית. הפניה לסיוע נפשי וגם השיתוף של הסביבה הקרובה במצוקה, נתפסים לעיתים ובאופן שגוי, כסימן חולשה או כדבר העלול להטיל סטיגמה. ההיפך הוא הנכון: המערכת הרפואית קשובה, יש לה כלים וגם עובדי רווחה וקהילה מנוחים לשים לב.

במצבי מצוקה נפשיים ניתן להתקשר לאחר מהמוקדים הבאים. יש בהם אנשי מקצוע שיודעים להקשיב ולתת מענה:
ער"ן - עזרה ראשונה נפשית, במספר 1201.
אתר עמותת סהר - סיוע והקשבה ברשת.
עמותת "בשביל החיים", אשר מפעילה קו סיוע למשפחות שיקיריהן התאבדו, בטלפון: 03-9640222, או באתר העמותה.

תגובות

End of content

No more pages to load