• 08 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ועדת התכנון והבנייה בראשות טל אל-על - הוכרזה כמצטיינת לשנת 2019

הוועדה, בראשותו של סגן ראש עיריית ב''ש הוכרזה כמצטיינת נציג שר האוצר בעל הדעה המייעצת  בוועדה המקומית

אות הצטיינות. טל אל על

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

ועדת התכנון והבנייה בראשות מ"מ וסגן ראש העיר טל אל-על הוכרזה כמצטיינת כך עולה מהדו"ח לשנת 2019 של נציג שר האוצר בעל הדעה המייעצת  בוועדה המקומית. מהדו"ח השנתי שהוגש למינהל התכנון במשרד  האוצר עולה כי עבודת הועדה לתכנון ובנייה בבאר שבע בראשות היו"ר טל אל-על, מצטיינת בהקפדה יתרה על נוהלי וחוקי חוק התכנון והבנייה, מתנהלת באופן מקצועי מאוד ועניינית.

הערכה זו מתבססת על עבודתה של הלשכה המשפטית המלווה באופן צמוד את הוועדה כפי שצויין בדוח: "היועץ המשפטי מגלה בקיאות וידע גבוהים ומאוד מעורב בוועדה,חברי הוועדה מקבלים את דעתו המקצועית". כמו כן מצוינת מידת מיקצועיותו של מינהל ההנדסה ומזכירות הועדה בראשות מהנדס העיר לשעבר אינג' דימיטרי פיגלאנסקי ומהנדסת העיר הנוכחית אדריכלית תמר פוריה שרביט''.

פרק נפרד בדו"ח מוקדש לתפקודו של יו"ר הועדה סגן ראש העיר טל אל-על מתכנן ערים במקצועו אשר זכה בדוח להערכה הגבוהה ביותר בשלושת הפרמטרים  שנבחנו אודותיו: "יו"ר הוועדה ותיק בתפקיד זה ומכיר את התחום לעילא ולעילא ומקיים דיונים עניינים בצורה מקצועית ועניינית".

עוד עולה כי הוועדה מלווה ליווי משפטי צמוד ומקצועי של המחלקה המשפטית. נציג האוצר אף ציין בדוח"היקף פעילות הוועדה הוא גבוה לאור הבנייה העניפה בעיר.הוועדה מנוהלת בצורה טובה מאוד .דיונים עניינים ומקצועיים בנושאי מדיניות ונהלים חדשים.יש רצון כן של הצוות לקדם נושאים ובקשות".

ראוי לציין כי בשנים האחרונות נחשפו ועמדו בעין הסערה הציבורית פרשיות שחיתות בהליכי תכנון ובניה ובוועדות התיכנון  בישראל. לא אחת מבקר המדינה נתן את התייחסותו בביקורת חמורה על התנהלות הוועדות החל מחוסר שקיפות ועד למתן היתרי בניה שלא כדין . ופה על אף דרישת הדוח ,לא ציין נציג משרד האוצר ולו תחום אחד שלדעתו נדרש שיפור בישיבות הוועדה.

לברנז'ה NEWS אמר טל אל-על: "הדוח המצטיין מחמיא מאוד ועל כן תודתי העמוקה לנציג מינהל התכנון במשרד האוצר ,אך הוא בראש וראשונה הודות לעבודתם המסורה של כלל שדרת הסגל המקצועי בראשות מהנדס העיר לשעבר דימיטרי פיגילאנסקי ,היועץ המשפטי של העירייה עו"ד חיים טורקל וצוותו ומהנדסת העיר תמר  פוריה שרביט וצוותה לעמיתי חברות וחברי המועצה החברים בוועדה".

אל-על הודה גם לראש העיר רוביק דנילוביץ על אמונו וגיבויו המלא: "ככול ואמשיך לזכות באמון זה , אמשיך להוביל בחרדת קודש את עבודת מינהל ההנדסה וועדת התכנון והבנייה אך ורק באופן מקצועי עינייני וללא משוא פנים.זאת תוך ניסיון תמידי ומאתגר לאזן בין צורכי מבקשי ויוזמי התוכניות והיתרי הבניה השונים ובין מגבלות החוק וטובת כלל הציבור".

תגובות

End of content

No more pages to load