• 08 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תקיפת הנערים באורן: ''חוששים להסתובב בעיר, אולי נהיה הקורבן הבא''

עדויות חדשות מהתקיפה במרכז אורן. ''לתושבי באר שבע אין היום ביטחון! הכנופייה הדוחה הזו, שהשליטה טרור ופחד בעיר, עדיין מסתובבת כאן בחופשיות'', קובלת דודתו של אחד הנערים שהוכו

אחד הנערים הפצועים (צילום שפרסמה המשפחה)

תקרית חמורה ארעה ביום שלישי במרכז אורן, בשכונה ד' בבאר שבע: חבורת בני מיעוטים נכנסה לפיצריה במקום והחלה להכות את הסועדים. ''בני עדיין בהלם ממה שקרה'', אומר לברנז'ה NEWS אביו של אחד הצעירים, תלמיד בישיבה תיכונית בן 18 מבאר שבע. ''הבן שלי ישב שם, אכל והניח את הטלפון על השולחן. אחד התוקפים גנב לו את הטלפון והיכה אותו. הבן שלי מזועזע מהאירוע, מתאושש בבית. לפעמים מגיעות חבורות למרכז ומתקוטטות ביניהן'', מספר האב. 

''אחרי המקרה הודענו לחברה והשבתנו את הטלפון. הבן עדיין בבית, מקווים שבקרוב יחזור ללימודים אחרי מה שעבר''.

אחותו של אחד הנערים סיפרה אף היא על המקרה: ''ביום שלישי אחי הלך עם חברו לאכול פיצה בשעה 21:00. פתאום נכנסו לחנות מספר ערבים ופרקו במכות את כל הסועדים עד כדי אשפוז. בין הסועדים היה אבא שבא לקחת פיצה ואשתו ובתו התינוקת חיכו ברכב. לא רוצה אפילו לחשוב מה היה קורה אם האם וביתה היו יושבות לאכול באותה המסעדה. כרגע לא ברור מה הרקע, אולי פלילי אולי לאומני, בכל אופן חשוב שאנשים ידעו את המציאות ולא נטייח אותה'', כתבה ב''באר שבע ביחד''.

הרב גדי מאזוז, חבר מועצת העיר ואיש חינוך, מכיר היטב את שני התלמידים שהותקפו: ''הם הלכו לאכול פיצה אחרי הלימודים, במרכז אורן, סמוך לשעה 21:00. מדובר במקרה מאוד חמור, של תקיפת אנשים בלי שום סיבה. כל מי שישב בפיצריה הוכה, גם שני התלמידים. נכנסו בני מיעוטים עם אגרופנים והיכו כל מי שישב שם. מדובר במקרה חמור, רציני''.

עדי ראיה מספרים, כי סמוך לשעה 21:00 הבחינו באמבולנסים וניידות מגיעים למרכז אורן וסקרנים הורחקו מהמקום. ''אנחנו לא יודעים אם מה שקרה זה על רקע פלילי, קטטה או שהיה אירוע על רקע לאומני'', אומר עד ראיה. ''זאת לא הפעם הראשונה ובטח לא במרכז הזה. כבר היו קטטות: שניים מהם רבו ביניהם והגיע רכב עם עוד חבר'ה והייתה קטטה מפחידה. כל הזמן יש שם מכות''.

עדת ראיה במקום: ''לאן נגיע? שנסתובב עם שוקרים וגז פלפל בתיקים כדי להרגיש בטוחים? יש גבול להשתוללות, יש גבול למה שאנשים יכולים להרשות לעצמם. זה מפחיד, כי קטטה יכולה להתחיל מכלום - במרכז, בקניון,  בכל מקום ואתה יכול להיקלע באמצע. לא יודעת מה קרה פה, פרוטקשן, ניסיון לפגוע, אני רוצה לרגיש בטוחה בעיר שלי''.

עד ראיה אחר סיפר: ''אין לנו מושג מי אלה היו ולמה תקפו ככה אנשים, אבל זה חמור. אסור שדבר כזה ייקרה בבאר שבע''.
 הורי הנערים הגישו, לדבריהם, תלונות במשטרה. 

''אולי מדובר בעניין לאומני?''

היום, שישי, סיפרה תאיר לוי, דודתו של אחד הנערים, כי נגנב מאחיינה  טלפון יקר ''באירוע האלימות המזעזע שאירע השבוע במרכז אורן''. ''אבל אני רוצה לומר דבר אחד- לתושבי באר שבע אין היום ביטחון! הכנופייה הדוחה הזו, שהשליטה טרור ופחד בעיר, עדיין מסתובבת כאן בחופשיות. איך ייתכן שהמשטרה עדיין לא תפסה אותם? זה הזוי!''.

ועוד אומרת תאיר: ''לצערי, אני חושבת היום שכל תושב שמסתובב פה בעיר, גבר בריון או גבר ממוצע, על אחת כמה וכמה נשים וילדים, צריכים להסתובב ברחובות העיר בפחד ובחשש, שמא יהיו הם הבאים בתור, כמו האחיין שלי שחטף סתם ככה מכות כי היה לו גלקסי s9+, ובני הבליעל האלו חמדו אותו ועם הדרך החטיפו לו "רק" כמה בוקסים, מכות עם אלות, חתכים וטראומה נפשית בעיקר...''.

''עצוב ומזעזע, שנער מחונך, ילד טוב מבית טוב, שלומד ועובד קשה כדי להשיג דברים שכל נער בן גילו רוצה וצריך, כמו המכשיר שקנה לעצמו רק לפני כמה חודשים ועכשיו נגנב לו, צריך להיות חלק מאירוע אלימות קשה, "סתם" כך כי יש לו מכשיר טלפון יקר או אולי סתם כי יש כאן "בני דודים" שחושבים שהחיים כאן הם משחק GTA אחד גדול ואולי , אולי זה בכלל עניין לאומני? אולי בגלל שהוא יהודי? בעיניי זו חידה כואבת''.

תגובות

End of content

No more pages to load