• 01 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''בחירות מצערות, הפילוג וההסתה יימשכו''

לא רק סגן ראש עיריית באר שבע, טל אל-על, מודאג מההליכה לבחירות בפעם השלישית תוך שנה: המדינה בלי תקציב, פרויקטים לאומיים גדולים בנגב נדחו למועד בלתי ידוע

בדרך לבחירות: מצביעים על התפזרות הכנסת ה-22 (צילום: דוברות הכנסת)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

יום דרמטי, הזוי וכואב במידה שווה: מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) את פיזור הכנסת בקריאה הטרומית לקראת מערכת בחירות שלישית ,תוך כדי שהפוליטיקאים מוסיפים לגלגל את האשמה איש על רעהו. לאחר שמליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק ההתפזרות הכנסת ה-22 והצעת חוק הבחירות לכנסת ה-23 הסתיים השלב השני בדרך למערכת בחירות, שאם לשפוט לפי הסקרים, תניב בדיוק את אותה תוצאה כמו אלה שנערכו לאחרונה. ישראל משותקת פוליטית.

במידה ולא התרחש נס בשעות הקרובות בשעות הלילה יובא החוק להצבעה במליאה לקריאה שנייה  ושלישית .והכנסת תפוזר. מדובר במצב חסר תקדים, הגורם לשיתוק מערכות. תאריך הבחירות מוצע הוא ה-3 במרץ. אם תצליח לקום ממשלה, זה לא יקרה לפני יוני-יולי. אם חלילה גם הסבב הזה יסתיים ללא הכרעה, ישראל עלולה ללכת לסיבוב בחירות רביעי. תקציב המדינה לשנת 2020 לא יאושר לפני סוף 2020, במקרה הטוב. במערכת הפיננסית מביטים בדאגה על המצב וחברות דירוג האשראי מתחילות להראות סימני עצבנות.

קרוב יותר אלינו, בנגב, פרויקטים רבים תקועים, בהם מעבר יחידות המודיעין דרומה, הקמתו של בית חולים שני בבאר שבע, תוכניות עסקיות שהיו אמורות להיטיב עם בעלי העסקים הקטנים בנגב ויוזמות רבות בבאר שבע, שתלויות בתקציבי מדינה. לדידה של המועצה הנוכחית, הקדנציה הזו אבודה. כל שנותר לה הוא להשלים פרויקטים ישנים. 

בראש נפגעים ממערכת בחירות שלישית, תוך שנה, עומדים העסקים הקטנים. כבר היום יתכנסו ראשי ארגוני העצמאים והעסקים הקטנים לדיון חרום בכנסת בדרישה לבטל את יום השבתון. לדידם של ארגוני העצמאיים, בחירות שלישיות הן בזבוז כסף אדיר, שימשיך את מצב שיתוק המדינה בכל המישורים: ביטחון, בריאות, רווחה, כלכלה ורק יגדיל את אובדן האמון במערכת הפוליטית. גם המפלגות יאלצו למצוא דרכים כמו נטילת הלוואות למימון מערכת הבחירות..

סגן ראש עיריית באר שבע, טל אל-על: "על אף שהבחירות האלה מאוד מאוד מצערות ויעלו לנו כסף רב ויגרמו להמשך פילוג והסתה לדעתי הם בלתי נמנעות בנסיבות הפוליטיות הנוכחיות . כמובן שהמחיר שלהם הוא משמעותי עבורנו  בבאר ובנגב כמו שאר המדינה המשותקת  כבר שנה. מי שהסתכל על השנה האחרונה יוכל לראות שרק שני גופים הצליחו לתפקד משרד  הביטחון  והשלטון המקומי זה למזלה של מדינת ישראל ותושביה בזכות שלטון מקומי חזק אחרת המדינה באמת הייתה מכיעה לכלל שיתוק".

ואילו  מנכ''ל משרד הבריאות, פרופ' משה סימן טוב, אמר: "זו טרגדיה נוראית למערכת הבריאות . חוץ מנושא סל התרופות יש המון נושאים נוספים הזקוקים  לתקציבים על כל  סכום שנזדקק נצטרך לעשות אין סוף תהליכים זו תהיה שנה מזעזעת זה יהיה נורא''.

תגובות

End of content

No more pages to load